Zagłębie Lubin potwierdziło dziś, że jego nowym piłkarzem został Jewgienij Baszkirow - 29-letni Rosjanin, grający wcześniej w Rubinie Kazań. Piłkarz podpisał z "Miedziowymi" półroczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Baszkirow dwa dni temu rozwiązał kontrakt z Rubinem Kazań, ponieważ nie mieścił się w składzie. Trenował jednak z tym zespołem regularnie, więc nie powinien mieć wielkich zaległości.

Jewgienij w swojej karierze, oprócz Rubina Kazań, grał dla Zienita II St. Petersburg, Toma Tomsk i KS Samara. Zagrał w sumie 106 meczów w drugiej lidze rosyjskiej oraz 82 spotkania w Premier Lidze (10 goli, 9 asyst). W obecnym sezonie zagrał 12 meczów (po jednym golu i asyście).

źródło: zaglebie.com