mkszaglebie.pl

Nasz klub poinformował o pozyskaniu Jhona Carlosa Chancellora Cedeño. To 30-letni wenezuelski obrońca z grającej Berscii Calcio. Z „Miedziowymi” podpisał kontrakt do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Jhon Chancellor urodził się 2 stycznia 1992 roku w Puerto Ordaz w Wenezueli. To rosły prawonożny obrońca, który mierzy aż 197 cm wzrostu.

- Jest to doświadczony zawodnik o bardzo dobrych warunkach fizycznych, ograny na arenie międzynarodowej. Jhona pozytywnie ocenił Filip Jagiełło, który rekomendował zarówno jego charakter, jak i umiejętności piłkarskie. Chancellor przychodzi do nas wzmocnić formację defensywną – powiedział dla zaglebie.com Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Chancellor jest wychowankiem Mineros de Guayana (46 meczów / 4 gole / 1 asysta), skąd następnie przeszedł na zasadzie wypożyczenia do Deportivo La Guaira (13 M) i następnie Deportivo Lara (1 M). Jego kolejnym przystankiem w karierze był zespół Delfín S.C. (38 M / 3 G) i to właśnie z tej drużyny po raz pierwszy przeszedł do Europy – konkretnie do Anży Machaczkała (17 M / 1 G). Po rocznej przygodzie w Rosji jego kariera została pokierowana do Kataru, gdzie przywdziewał barwy Al-Ahli S.C (6 M / 1 G). Po pół roku ponownie trafił do Europy, zasilając za 1,6 mln euro do Berscię Calcio, gdzie ostatnio dzielił szatnię z Filipem Jagiełło. W sumie w Brescii zagrał 63 mecze, strzelił 4 gole i zaliczył jedną asystę. W obecnym sezonie zagrał w 14 meczach Serie B i zdobył 1 gola. Po tym, jak Jhon nie porozumiał się z klubem w kwestii umowy, po czym decyzją klubu został odstawiony na boczny tor.

30-latek jest reprezentantem Wenezueli. Obecnie ma na koncie 28 występów w kadrze. W przeszłości również reprezentował swój kraj w reprezentacjach młodzieżowych.

- Jestem bardzo szczęśliwy z podpisania kontaktu. Miałem już okazję, by zapoznać się z infrastrukturą klubu i zrobiła na mnie spore wrażenie. Wierzę, że spędzę w klubie dobry czas i wspólnie z drużyną będziemy osiągać wiele sukcesów - mówi John Chancellor nowy obrońca Miedziowych.

A co o nowym graczu Zagłębia Lubin sądzi grający w Brescii wychowanek „Miedziowych” - Filip Jagiełło?

- Jhon Chancellor jest szybki jak na stopera o jego warunkach. Jak można się domyślić przez jego fizyczność - dobrze gra głową. Jest to zawodnik dobrze wyszkolony technicznie, potrafi dobrze wyprowadzić piłkę, szukając przy tym podań między liniami. Według mnie będzie to duże wzmocnienie Zagłębia - mówi nam Jagiełło. 

Analizując grę Chancellora w bieżącym sezonie w oczy rzuca się fakt, iż z biegiem sezonu utracił on miejsce w podstawowym składzie. Jaki był tego powód? Zdradza nam wychowanek „Miedziowych” - Wenezuelczyk był podstawowym obrońca Brescii, ale nie doszedł do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu. Jego obecna umowa wygasa wraz z końcem czerwca, więc decyzją klubu trener Filippo Inzaghi przestał brać go pod uwagę przy ustalaniu składu.

Jak można się domyślać swoją rolę przy tym transferze odegrał też właśnie Filip: - Rozmawiałem z nim w ostatnich dniach o Zagłębiu i Lubinie. Pomogłem Jhonowi przy podjęciu decyzji o dołączeniu do Zagłębia.

Jhon, witamy i życzymy powodzenia w miedziano-biało-zielonych barwach!

źródło: Własne, transfermarkt.pl, zaglebie.com

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)01.03.2022 11:16
po owocach ich poznamy....
dobra reakcja klubu widzac co sie dzieje na dole tabeli, oby nowi wprowadzili sie do druzyny tak jak Hinokio...
processing comment
28.02.2022 21:11
witamy w klubie i powodzenia
processing comment
28.02.2022 19:59
To jest ten trend ktorego nalezy sie trzymac.
Reprezentnci z krajow troche gorszych niz Polska piwinni zasilac nasz klub.
processing comment