Zagłębie Lubin poinformowało o przedłużeniu kontraktu z Kacprem Chodyną. Prawy obrońca parafował z naszym klubem umowę obowiązującą do 30 czerwca 2023 roku.

22-letni defensor do Lubina trafił w 2017 roku z akademii Lecha Poznań. Początkowo występował w rezerwach naszego klubu. W PKO BP Ekstraklasie zadebiutował 10 lutego 2020 roku w starciu z Piastem Gliwice. Po odejściu Alana Czerwińskiego, Kacper Chodyna wygrał rywalizację z Jakubem Wójcickim i na stałe zagrzał miejsce w wyjściowej jedenastce "Miedziowych".

W zeszłym sezonie Chodyna wystąpił w 26 spotkaniach (Ekstraklasa i Puchar Polski), w których zdobył dwie bramki i zanotował jedną asystę. 22-latek lepiej prezentował się jesienią 2020 roku. Później przytrafiła się kontuzja, która odcisnęła piętno na formie 22-latka.

Poprzedni kontrakt prawego defensora z lubinianami obowiązywał do końca czerwca 2022 roku, nowa umowa "Kapiego" obowiązywać będzie o rok dłużej, a więc do 30 czerwca 2023 roku.

źródło: Własne, zaglebie.com