Klub oficjalnie poinformował o odejściu dyrektora sportowego - Lubomira Guldana.

Lubomir Guldan jako piłkarz reprezentował barwy Zagłębia Lubin w latach 2013-2021. W tym czasie rozegrał 269 meczów, w których zdobył 14 goli i zaliczył 9 asyst. 39-letni obecnie Słowak przez wiele lat był kapitanem „Miedziowych”, który przeżył z naszą drużyną spadek do I ligi, awans, brązowy medal mistrzostw Polski w sezonie 2015/2016, a także grę w eliminacjach Ligi Europy. Doświadczony obrońca był bardzo szanowany za grę w zespole dwukrotnego mistrza Polski.

W styczniu 2021 roku podczas konferencji, w której udział wzięli ówcześni prezes Artur Jankowski i trener Martin Ševela, Lubomir Guldan poinformował o zakończeniu kariery piłkarskiej i rozpoczęciu pracy w charakterze dyrektora. Niestety praca w charakterze dyrektora nie wyglądała już tak owocnie, jak gra na boisku.

Lubomirowi Guldanowi dziękujemy za blisko 10 lat spędzonych w Zagłębiu Lubin i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Zagłębie Lubin nie zatrudni nowej osoby w miejsce Guldana - za pion sportowy w pełni będzie odpowiadał Piotr Burlikowski.

źródło: zaglebie.com