Zgodnie z oczekiwaniami Zagłębie Lubin poinformowało o odejściu z klubu Łukasza Smolarowa - drugiego trenera pierwszej drużyny. 38-latek zdecydował się na podjęcie pracy w charakterze pierwszego szkoleniowca.

Łukasz Smolarow przeszedł do Zagłębia Lubin 2 stycznia bieżącego roku, na niedługo po dołączeniu do "Miedziowych" trenera Piotra Stokowca. Od początku było wiadomo, że do Zagłębia trafia tylko na rundę, bowiem nie zrezygnował ze swoich planów dotyczących samodzielnego objęcia którejś z drużyn, jedynie odłożył je w czasie o pół roku. Niewykluczone zatem, że wkrótce 38-letni trener zostanie zaprezentowany w nowym zespole.

Smolarow to były piłkarz Polonii Warszawa. W tym zespole jako zawodnik grał w juniorach, rezerwach oraz pierwszej drużynie, w której jednokrotnie zagrał na poziomie ekstraklasy. Jako trener pracował w GLKS-ie Nadarzyn i Ursusie Warszawa. Asystentem Piotra Stokowca po raz pierwszy został w 2012 roku, w upadającej wówczas warszawskiej Polonii. Od tego momentu był jego prawą ręką w sztabach Jagiellonii Białystok, Lechii Gdańsk i dwukrotnie w Zagłębia Lubin.

Trenerowi życzymy powodzenia w dalszej karierze.

źródło: zaglebie.com