Kilka tygodni temu informowaliśmy, że po zakończeniu sezonu 2019/20 z Zagłębiem Lubin pożegna się utalentowany reprezentant Polski Marcel Żurek. Pierwotnie pisaliśmy o zainteresowaniu łódzkiego Widzewa, jednak młody gracz zdecydował się na inny kierunek.

Marcel Żurek urodził się 13 stycznia 2003 roku w Łodzi. Do naszego klubu przeszedł z UKS SMS-u Łódź. Podczas gry w juniorach Zagłębia Lubin Żurek powoływany był regularnie do młodzieżowych reprezentacji Polski.

17-latek wspólnie ze swoimi doradcami zdecydował, że warto odejść z Zagłębia i poszukać klubu, gdzie mimo młodego wieku będzie miał szansę na grę w pierwszej drużynie. Wiele wskazywało na to, że Żurek powróci do rodzinnej Łodzi i zwiąże się z beniaminkiem Fortuna 1. Ligi - Widzewem Łódź, ale dziś oficjalnie o zakontraktowaniu tego młodego zawodnika poinformował Raków Częstochowa. Z klubem z Częstochowy Żurek podpisał 3-letni kontrakt.

- Marcel jest młodym zawodnikiem, który wpisuje się w długoterminową strategię klubu. Jego profil odpowiada naszym potrzebom dotyczącym zawodnika grającego na pozycji wahadłowego. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie rozwinąć jego potencjał, żeby w przyszłości stał się ważną częścią naszej drużyny - powiedział cytowany przez rakow.com Paweł Tomczyk, dyrektor sportowy Rakowa Częstochowa.

źródło: Twitter