Stało się to, o czym spekulowano od kilku dni. Premier Mateusz Morawiecki, w porozumieniu z szefami związków sportowych i organizacji, w tym Ekstraklasy S.A., zdecydował o zamknięciu meczów PKO Ekstraklasy dla publiczności do odwołania.

Komunikat Ekstraklasy S.A.

- W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19) w Polsce i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie jak mecze piłkarskie, informujemy, że do odwołania mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą organizowane bez udziału publiczności. W związku z trudnym do określenia okresem, w jakim będzie obowiązywał zakaz, nie ma możliwości zaplanowania przełożenia meczów - mówi Prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

źródło: Ekstraklasa.org