Zagłębie Lubin poinformowało o odejściu trenera Pawła Karmelity. 45-letni szkoleniowiec z "Miedziowymi" związany był od 2008 roku. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat popularny "Karmel" pracował zarówno z drużynami juniorskimi, jak i pierwszym zespołem klubu ze stolicy polskiej miedzi.

W bieżącym sezonie trener Karmelita pełnił funkcję asystenta Piotra Stokowca, a także jako szkoleniowiec tymczasowy prowadził lubinian w jednym meczu. Po zakończeniu rundy włodarze miedziano-biało-zielonych zdecydowali się zakończyć współpracę z 45-latkiem.

- Trwająca przebudowa sztabu szkoleniowego niesie za sobą kolejne zmiany. Podjęta została decyzja o rozstaniu z trenerem Pawłem Karmelitą. Szkoleniowiec swoją pracą wydatnie przyczynił się do sukcesów zespołów młodzieżowych, a w ostatnich latach jako asystent wspierał sterników pierwszej drużyny KGHM Zagłębia. Trenerowi dziękujemy za wieloletnią pracę na rzecz Miedziowych i życzymy powodzenia w dalszych etapach kariery. O następnych ruchach kadrowych będziemy informować na bieżąco – skomentował na łamach oficjalnej strony internetowej Zagłębia Lubin dyrektor Piotr Burlikowski.

Trenerze, dziękujemy za wieloletnią pracę na rzecz "Miedziowych"!

źródło: Własne, zaglebie.com