Czarnogórski obrońca Saša Balić przeszedł na zasadzie wolnego transferu z Zagłębia Lubin do Korony Kielce. Z nowym klubem podpisał roczną umowę.

Saša Balić reprezentował barwy Zagłębia Lubin od końca lipca 2017 roku. Z naszym klubem przeżywał i dobre, i te gorsze chwile. Przez pięć sezonów przerobił w Lubinie sześciu trenerów (licząc również jeden mecz z Pawłem Karmelitą na ławce). Najwięcej grał u Martina Seveli i Bena van Daela, zaś u Piotra Stokowca czy nawet Dariusza Żurawia, nie zawsze był pierwszym wyborem. Obecny sezon był jednym z gorszych w wykonaniu Czarnogórca, co odbiło się również na liczbie jego występów, jednak nie można zapominać, że przez ostatnie pięć lat dał nam on wiele radości i nawet, gdy na boisku brakło umiejętności, nigdy nie zabrakło charakteru. W sumie Balić zagrał dla naszej drużyny 136 meczów, w których zdobył 6 goli i zaliczył 10 asyst. "Miedziowi" są tym samym klubem, w którym Czarnogórzec spędził najwięcej czasu oraz rozegrał najwięcej meczów.

Korona Kielce jest beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy. Z tym klubem Saša Balić związał się kontraktem do końca sezonu 2022/2023.

Powodzenia, Saška!

źródło: Korona Kielce