Zagłębie Lubin poinformowało, że wobec kontuzji Sašy Živca zdecydowało się na przedłużenie z nim kontraktu do 31 grudnia 2022 roku. Umowa zawiera opcję przedłużenia o kolejne pół roku.

Saša Živec w Zagłębiu Lubin gra od lipca 2019 roku. Praktycznie z marszu stał się liderem drużyny i do spółki z Damjanem Boharem wykonywał bardzo dobrą pracę na bokach pomocy. W kolejnych sezonach nie było już tak dobrze, bo przytrafiały się Słoweńcowi kontuzje oraz musiał zmierzyć się z problemami osobistymi, przez które stracił całą rundę. W sumie w Zagłębiu wystąpił 66 razy, strzelił 12 goli i zanotował 10 asyst. Wygasająca umowa została przez nasz klub przedłużona, bo Zagłębie nie chciało pozostawić piłkarza na lodzie po tym, jak ten doznał poważnej kontuzji kilka tygodni temu.

- W przypadku Sašy Živca postanowiliśmy, że w obliczu jego trudnej sytuacji ze względu na kontuzję nie zostawimy go bez kontraktu. Jest to też jasny sygnał dla całej drużyny, że kto polegnie na polu walki nie zostanie sam. Ustaliliśmy warunki już wcześniej, a teraz po szczęśliwym finale sezonu mogliśmy ten kontrakt wdrożyć w życie. Czekamy na powrót Sašy do zdrowia i wierzymy, że jeszcze wiele razy pomoże nam na boisku - powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

- Za mną bardzo trudny czas ze względu na kontuzję, z którą ostatnio się zmagam. Chciałbym bardzo podziękować Zagłębiu za wyciągnięcie pomocnej dłoni i danie szansy na odbudowanie formy. Mam nadzieję, że po powrocie do pełni zdrowia wróci także moja dobra forma, którą pamiętają kibice Zagłębia - mówi skrzydłowy Miedziowych Saša Živec.

źródło: zaglebie.com