Saša Živec podpisał umowę z trzecioligową Wieczystą Kraków, tym samym stając się jej nowym zawodnikiem. Kontrakt obowiązywać będzie przez najbliższy rok, z możliwością wydłużenia o kolejne 12 miesięcy. W minionym sezonie 32-letni słoweński pomocnik reprezentował barwy naszej drużynie, gdzie rozegrał 14 meczów w PKO BP Ekstraklasie i zdobył dwie bramki.

Skrzydłowy przeszedł do Zagłębia Lubin z Omonii Nikozja w lipcu 2019 roku. Zaczął w drużnie "Miedziowych" bardzo dobrze, choć po nieudanym epizodzie na Cyprze mało kto spodziewał się, że będzie wzmocnieniem. Jednak w parze z Damjanem Boharem, w pewnym momencie, stanowili najlepszy duet skrzydłowych w całej ekstraklasie.

Niestety w kolejnych sezonach nie było już tak dobrze i Saša tracił wiele spotkań albo przez problemy zdrowotne, albo przez problemy osobiste. W sumie dla „Miedziowych” zagrał 80 meczów, w których zdobył 14 goli i zaliczył 11 asyst. W poprzednim sezonie PKO BP Ekstraklasy „Saszka” wystąpił w 14 meczach, gdzie dwukrotnie trafił do siatki i zaliczył jedną asystę.

Nowy klub byłego już gracza Zagłębia Lubin gra w IV grupie III ligi i kolejny już raz ma zamiar wywalczyć awans na szczebel centralny.

źródło: Własne, Wieczysta Kraków

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (1)17.08.2023 09:13
guest profile picture
I ten "transfer" mówi wszystko o Zivcu. Pytanie do pionu sportowego- dlaczego kibice wiedzą o dziwnych zachowaniach i innych "przymiotach" piłkarzy ściąganych do Zagłębia a sztab zatrudniający takiego delikwenta gra w pomidora.. 

processing comment