Po odejściu Bartosza Białka, Zagłębie Lubin podało kolejną informację transferową. Miedziano-biało-zieloni pozyskali 27-letniego Duńczyka Sørena Reese'a, który do naszego klubu przejdzie na zasadzie rocznego wypożyczenia z duńskiego FC Midtjylland.

Søren Reese urodził się 29 lipca 1993 roku w Ingstrup w Danii. To lewonożny, dość szybki środkowy obrońca, którzy może grać także na lewej lub - w wyjątkowych sytuacjach - prawej stronie obrony. Właśnie w swoim rodzinnym mieście, w Ingstrup SF Fodbold, rozpoczynał swoją karierę. Następnie występował w Jetsmark IF Pandrup, skąd przeniósł się po pewnym czasie do nieco bardziej profesjonalnego klubu - Jammerbugt FC.

W Jammerbugt został wypatrzony przez zespół Viborg Fodsports Forening, który balansuje między duńską ekstraklasą a jej zapleczem. Po trzech latach gry dla Viborg FF (100 meczów, 7 bramek, 7 asyst), w 2018 roku Reese przeszedł do FC Midtjylland, jednak... do tej pory nie zagrał w pierwszej drużynie z Herning ani jednego meczu! Nowy nabytek "Miedziowych" był kolejno wypożyczany do AC Horsens (23 mecze, 1 gol 1 asysta) i Esbjerg fB (10 meczów i 2 asysty), w którym spotkał znanego z występów w Górniku Zabrze Rafała Kurzawę.

W obu wspomnianych drużynach Duńczyk grał regularnie, ale zanotował dwa spadki z rzędu. Zaplecze duńskiej ekstraklasy, było zbyt niskim poziomem dla Reese'a, ale w zespole z Jutlandii mógł liczyć jedynie na grę w rezerwach. Taki stan rzeczy nie zadowalał 27-latka, który zdecydował się na pierwszy zagraniczny wyjazd i dołączenie na roczne wypożyczenie do Zagłębia Lubin. Lubinianie zagwarantowali sobie możliwość wykupu Sørena Reese'a.

Dla Zagłębia Lubin Reese będzie grał z numerem 6. na koszulce.

Bardzo się cieszę, że dołączyłem do Zagłębia Lubin i będę częścią tego projektu. Przed podpisaniem umowy rozmawiałem ze znajomymi i bardzo dobrze wypowiadali się o Polsce i tutejszej ekstraklasie. Miałem przyjemność poznać choćby Rafała Kurzawę i również polecał mi ten kierunek. Przychodzę do Lubina, aby pomóc w osiąganiu lepszych wyników i chcę tutaj pisać swoją historię - powiedział dla zaglebie.com Reese.

źródło: zaglebie.com