Jakub Sypek został wypożyczony na najbliższy sezon do beniaminka Fortuna 1. Ligi - Górnika Polkowice. W umowie wypożyczenia znalazł się zapis, który pozwala na jego skrócenie już zimą.

W rozpoczętym sezonie Jakub Sypek był w pierwszej drużynie, ale nie zagrał na ekstraklasowych boiskach. Przed paroma dniami wystąpił przez 77 minut w przegranym 1:2 meczu III-ligowych rezerw z Rekordem Bielsko-Biała.

Poprzednie rozgrywki Kuba może spisać na straty, bo przez kontuzje stracił wiele czasu. Przez cały poprzedni sezon rozegrał on bowiem 10 meczów (830 minut) w rezerwach oraz dwa mecze w pierwszym zespole (minutę w PKO BP Ekstraklasie w przegranym 0:1 meczu z Wisłą Płock oraz 30 minut w wygranym 3:1 meczu Fortuna Pucharu Polski ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki).

Kontrakt Jakuba Sypka w Zagłębiu Lubin wygasa z końcem czerwca 2022 roku.

Od początku roku Kuba zmagał się z kontuzjami. Chcemy, aby regularnie grał, ale poziom III czy II ligi jest dla niego za niski. Liczymy, że przez najbliższe pół roku wystąpi w wielu spotkaniach i będzie mógł do nas wrócić zimą - powiedział dyrektor sportowy Lubomir Guldan.

źródło: Własne, zaglebie.com