Były już napastnik Zagłębia Lubin Tomáš Zajíc po wyprowadzce z Polski nie wrócił do swojego macierzystego klubu - Banika Ostrawa. Jego nowym klubem zostało SK Dynamo České Budějovice.

Tomáš Zajíc przeszedł do Zagłębia Lubin 31 sierpnia ubiegłego roku. Wówczas "Miedziowi", mający problemy z napastnikami, zdecydowali się na wypożyczenie 25-latka z Banika Ostrawa, który miał zwiększyć rywalizację na tej pozycji.

Ostatecznie czeski piłkarz nie zbawił Zagłębia Lubin. W pierwszym zespole zagrał w dwunastu meczach - 10 spotkań w PKO BP Ekstraklasie oraz 2 mecze w Fortuna Pucharze Polski. Zajíc zdobył w PKO BP Ekstraklasie 2 gole (wygrane mecze w rundzie jesiennej z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza oraz Wartą Poznań) oraz zanotował jedno trafienie w meczu Fortuna Pucharu Polski ze Śląskiem II Wrocław. Do skromnego dorobku bramkowego 25-letniego gracza należy dopisać również jedną asystę, którą zaliczył w przegranym 2:4 meczu ligowym ze Stalą Mielec.

Po zakończeniu wypożyczenia Tomáš Zajíc nie powrócił do Banika Ostrawa, lecz związał się z SK Dynamo České Budějovice. Jego nowa drużyna w poprzednim sezonie zajęła 10. miejsce w czeskiej ekstraklasie.

źródło: Własne, 90minut.pl