Po ostatnim meczu u siebie gwarantującym utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie, z kibicami mogli pożegnać się Łukasz Poręba, Patryk Szysz oraz Dominik Hładun. Każdy z tych piłkarzy odejdzie z Zagłębia Lubin wraz zakończeniem obecnego sezonu.

Łukasz Poręba i Dominik Hładun są wychowankami Zagłębia Lubin. "Poręb" rozegrał dotychczas 97 meczów w miedziano-biało-zielonych barwach, w których zdobył 4 gole i zaliczył 5 asyst. Od nowego sezonu będzie bronił barwa francuskiego RC Lens. Hładun z kolei zagrał w bramce dwukrotnego mistrza Polski 118 meczów i zachował 28 czystych kont. Na razie nie ma oficjalnych informacji na temat klubu, w którym będzie występował, ale najwięcej mówi się o Legii Warszawa.

Najkrócej z całej trójki w barwach Zagłębia Lubin gra Patryk Szysz. Skrzydłowy lub napastnik przeszedł do naszego klubu 31 sierpnia 2018 roku z Górnika Łęczna. W zespole z Lubelszczyzny spędził jeszcze pół roku, ale od zimy grał już dla "Miedziowych". W sumie w 105 meczach strzelił 24 gole i zaliczył 9 asyst. Jego nowym klubem będzie turecki İstanbul Başakşehir FK,

Wspomnianym piłkarzom dziękujemy za grę w naszych barwach i życzymy powodzenia!