mkszaglebie.pl

Po ostatnim meczu u siebie gwarantującym utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie, z kibicami mogli pożegnać się Łukasz Poręba, Patryk Szysz oraz Dominik Hładun. Każdy z tych piłkarzy odejdzie z Zagłębia Lubin wraz zakończeniem obecnego sezonu.

Łukasz Poręba i Dominik Hładun są wychowankami Zagłębia Lubin. "Poręb" rozegrał dotychczas 97 meczów w miedziano-biało-zielonych barwach, w których zdobył 4 gole i zaliczył 5 asyst. Od nowego sezonu będzie bronił barwa francuskiego RC Lens. Hładun z kolei zagrał w bramce dwukrotnego mistrza Polski 118 meczów i zachował 28 czystych kont. Na razie nie ma oficjalnych informacji na temat klubu, w którym będzie występował, ale najwięcej mówi się o Legii Warszawa.

Najkrócej z całej trójki w barwach Zagłębia Lubin gra Patryk Szysz. Skrzydłowy lub napastnik przeszedł do naszego klubu 31 sierpnia 2018 roku z Górnika Łęczna. W zespole z Lubelszczyzny spędził jeszcze pół roku, ale od zimy grał już dla "Miedziowych". W sumie w 105 meczach strzelił 24 gole i zaliczył 9 asyst. Jego nowym klubem będzie turecki İstanbul Başakşehir FK,

Wspomnianym piłkarzom dziękujemy za grę w naszych barwach i życzymy powodzenia!

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)17.05.2022 21:06
Dzieki chlopaki za gre i powodzenia w nowych klubach !!!
processing comment
16.05.2022 15:18
Dzięki Panowie za grę w ZL.

Szkoda, że Poręba nie wskoczył poziom wyżej, Hładun nie bronił więcej kosztem Forenca, a Szysz nie wykręcił nigdy 20 goli w sezonie.

W pamięci zostaną jednak po nich dobre obrazy i w przeciwieństwie do wielu innych, którzy przewinęli się przez ten klub nie ma co za bardzo kręcić nosem za to co było.

Powodzenia !
processing comment
15.05.2022 19:34
Kontrakty kończą się także takim zawodnikom jak : Balić, Żivec, Chancellor, Kruk, Daniel.
processing comment