Potwierdziła się informacja, o której media spekulowały od kilku dni. Zagłębie Lubin wykupiło Dawida Kurminowskiego z duńskiego Aarhus GF.

Dawid Kurminowski przez ostatni rok przebywał w Zagłębiu na wypożyczeniu z Aarhus GF. Oczekiwania związane z tym ruchem od początku były duże, natomiast jesienią spełzły na niczym. 24-latek przez znakomitą większość czasu leczył wszak urazy.

Wiosną wreszcie doczekaliśmy się "Kurmina" w naprawdę dobrej formie. Dawid Kurminowski czterokrotnie wpisał się w minionej rundzie na listę strzelców, ale miał też wydatny wpływ na grę podopiecznych Waldemara Fornalika.

Dobra postawa napastnika sprawiła, że włodarze lubińskiego klubu zdecydowali się wykupić Kurminowskiego z Aarhus GF. Kwota, jaką zapłaciło Zagłębie oscyluje w granicach 600 tysięcy euro. 24-latek parafował z "Miedziowymi" dwuletni kontrakt. 

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (8)01.06.2023 15:01
guest profile picture
Od naszego dyr. Sportowego: "- Bardzo cieszymy się, że Dawid zostaje w Zagłębiu na dłużej. Wbrew różnym spekulacjom mediów, kwota transferu wcale nie jest rekordem transferowym i sporo do niego brakuje."Rekord to 500,000 EUR za Starzyńskiego z Lokeren, więc skoro w kwocie za Kurminowskiego sporo do rekordu brakowało, to transfer pewnie oscyluje wokół 400,000 EUR. Wciąż spora suma, ale nie aż tak, jak piszą o tym media.

processing comment
31.05.2023 21:50
Pewnie tego transferu by nie było gdyby nie nagroda 3 mln zł za wygraną w ProJuniorSystem

processing comment
31.05.2023 21:41
guest profile picture
mykysy (Gość)
Co  by  nie  gadać  długość  kontraktu  transferu  za  takie  pieniądze  to  jakiś  ponury  żart. No  chyba  że  mają  już  kupca. Co  Ty  Burlikowski  odwalasz....?????? 

processing comment
31.05.2023 21:29
Nie znam, ale myślę że zjebali już na etapie wypożyczenia a teraz nikt już nie mógł negocjować długości kontraktu. 
Jeśli Kurminowski będzie miał wybitny kolejny sezon to w perspektywie roku do końca kontraktu - nie odejdzie za więcej niż 4 mln zł. Ten wykup to naprawdę długie wypożyczenie. W efekcie koszt miesięczny pensji to 150 k. 
Maja rozmach ...
Osobiście cieszę się, że został, ale jestem pewien że 9/10 z nas zrobiłoby lepszego deal niż hegemon klubowy. 

processing comment
31.05.2023 21:10
guest profile picture
Kudlaty77 (Gość)
Też uważam że 3 letni kontrak powinien być min.
Ale jak napisał Mk82 nie znamy szczegółów umowy :-). Aczkolwiek jakieś tam ryzyko istnieje że zawodnik potem może nam uciec za tak zwaną czapkę śliwek :-( .  

processing comment
31.05.2023 20:22
@[UserID=89]STONE[/user] nie znasz umowy i ustaleń, może mniej dostaje na miesiąc mając krótszy kontrakt, ciekawe tylko jaka jest kaluzla odstępnego. Osobiście też uważam, że zawodnik perspektywiczny taki jak Kurminowski powinien mieć kontrakt na 3 a nwet 4 lata. 

processing comment
31.05.2023 19:39
Płacisz za gościa 2,5 mln zł plus pensja i podpisujesz 2 letni kontrakt. Lubińskie piekiełko. Styl życia i pochwała głupoty. 

processing comment
31.05.2023 18:18
guest profile picture
Rakowski (Gość)
Dlaczego wydajemy kosmiczne pieniądze na zawodnika i podpisujemy z nim zaledwie 2-letni kontrakt, bez klauzul przedłużenia? Po to, by za rok piłkarz zadeklarował, że nie przedłuży kontraktu i by wówczas sprzedać go za drobne? Czy też po to, by za półtora roku podpisał on kontrakt z innym klubem i odszedł za darmo?

processing comment