W ramach 36. kolejki PKO BP Ekstraklasy Zagłębie na stadionie w Lubinie zmierzy się z będącą na 13. miejscu w tabeli drużyną Wisły Kraków. Będzie to starcie bezpośrednich sąsiadów w tabeli, bowiem Zagłębie jest 12.

W tym sezonie z ekipą z Krakowa Zagłębie mierzyło się dwukrotnie, jednak kibice ,,Miedziowych" nie będą wspominać tych spotkań przyjemnie, ponieważ oba wygrała Wisła. 31 sierpnia w Krakowie mecz zakończył się wynikiem 4:2 po bramkach Michała Maka, Kamila Wojtkowskiego i 2 trafieniach Pawła Brożka dla Wisły. Dla Zagłębia do bramki trafiali Saša Zivec oraz Saša Balic. Był to ostatni mecz Bena van Deala na ławce trenerskiej "Miedziowych". Zaś 16 lutego na stadionie w Lubinie Wisła wygrała 1:0 po bardzo ładnej bramce Vukana Savicevicia.

Do tej pory drużyny mierzyły się ze sobą 53 razy. Bilans meczów jest jednak bardzo niekorzystny dla Zagłębia. 30 razy lepsza okazała się Wisła, 12 razy ,,Miedziowi" zdobyli trzy punkty, zaś 11 spotkań zakończyło się remisem. Bilans bramkowy jest także fatalny dla Zagłębia i wynosi 101:58.

W tym sezonie najlepszym strzelcem Wisły jest Paweł Brożek, który zdobył 8 bramek i zanotował 2 asysty. Jednak obrońcy ,,Miedziowych" nie muszą na niego uważać, gdyż nie zagra w tym spotkaniu z powodu kontuzji. Podobnie jak Brożek, w pojedynku z lubinianami nie zagra drugi najlepszy strzelec Wisły - Jakub Błaszczykowski, który zdobył 6 bramek i zaliczył 4 asysty.

Pomimo braku ważnych zawodników, Wisła jest w bardzo dobrej formie. W pięciu spotkaniach grupy spadkowej zdobyła 10 punktów, pokonując między innymi Górnika Zabrze. Z nieobecności Pawła Brożka skorzystał Alon Turgeman, który wyrasta na jedną z gwiazd ekstraklasy. Izraelczyk w trzech ostatnich spotkaniach zdobył 4 bramki.

Martin Sevela dalej nie będzie mógł skorzystać z Damiana Oko, który jest kontuzjowany. Szkoleniowiec naszego zespołu zapowiedział również, że w ostatnich dwóch meczach sezonu dojdzie do kilku zmian w składzie. Niewykluczone, że nadal będą swoje minuty dostawać ci zawodnicy, którzy wcześniej grali mniej oraz ci, którzy dopiero co dołączyli z akademii.

W ekipie Wisły zabraknie wcześniej wspomnianych Jakuba Błaszczykowskiego i Pawła Brożka oraz Michała Maka, Łukasza Burligi i Vukana Savicevicia.

Z pewnością nie będzie to łatwe spotkanie, jednakże ,,Miedziowi" muszą się spiąć, bo w ostatnim meczu u siebie wypadałoby przeprosić swoich sympatyków za słaby sezon.

Autor: Oskar Konicki