Oficjalna strona internetowa Bruk-Betu Termaliki Nieciecza poinformowała o pozyskaniu Pawła Żyry. Były gracz "Miedziowych" przeszedł do I-ligowej drużyny na zasadzie wolnego transferu. "Żyrka" związał się z nowym zespołem dwuletnim kontraktem.

Paweł Żyra reprezentował Zagłębie przez ostatnie dziewięć lat. "Żyrka" w Lubinie nazbierał 19 meczów w pierwszej drużynie, 40 w rezerwach i 4 w CLJ. 22-latek był także wypożyczony do Chojniczanki Chojnice, gdzie z powodu kontuzji zagrał zaledwie 10 razy. W poprzednim sezonie Żyra zagrał w jednym meczu Pucharu Polski oraz w 7 spotkaniach III-ligowych rezerw.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza to 6. drużyna poprzedniego sezonu w Fortuna 1. Lidze. Zespół z powiatu tarnowskiego odpadł w barażach o PKO BP Ekstraklasę z Wartą Poznań.

Trenerem "Słoników" jest znany w Lubinie Mariusz Lewandowski, były piłkarz i trener Zagłębia.

źródło: termalica.brukbet.com