Piątkowa rozgrzewka przed starciem piłkarzy z Termaliką miała miejsce na hali RCS w Lubinie, gdzie Zagłębie podejmowało brązowych medalistów poprzedniego sezonu - Azoty Puławy. Ostatecznie to przyjezdni wywieźli z Lubina pełną pulę, wygrywając pewnie 36:27. Zapraszam do krótkiej relacji z tego spotkania.

Początek meczu to szybkie 0:2 dla gości po karnym Antoniego Łangowskiego. Zagłębie przez kilka minut trzymało kontakt z przyjezdnymi, ale nie trwało to jednak długo, ponieważ Azoty bardzo szybko rzuciły cztery bramki i z wyniku 6:7 mieliśmy 6:11. W ataku puławian szalał Andrii Akimenko. Po kolejnej bramce dla Azotów, do roboty wzięli się gospodarze, którzy zdobyli trzy bramki, zmniejszając wynik do 9:12. Ostatecznie Azoty prowadziły do przerwy 14:19.

Druga część spotkania to już deklasacja w grze przez drużynę gości, która nie pozostawiała złudzeń naszym szczypiornistom. W 40 minucie gry było już 16:24 i przyjezdni mogli na spokoju kontrolować swoją grę i wynik. Kilka bardzo ważnych piłek wybronił Wadim Bogdanow - bramkach Azotów, który nie pozwolił Zagłębiu na nadrobienie chociaż w części wyniku. Ostatecznie Azoty Puławy pokonały Zagłębie 27:36. Najlepszym strzelcem Zagłębia w tym meczu był Marek Marciniak, który rzucił 5 bramek.

MKS Zagłębie Lubin – KS Azoty Puławy 27:36 14:19)