Mimo wczorajszego oświadczenia Polskiego Związku Piłki Nożnej, rozgrywki PKO Ekstraklasy zostały zawieszone do odwołania. Sytuacja ma związek z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19. Nowy terminarz zostanie podany w przyszłym tygodniu.

Datę wznowienia rozgrywek poznamy za około tydzień, po ustaleniach UEFA. Możliwych scenariuszy na dokończenie sezonu jest kilka - od zakończenia go po ostatniej rozegranej kolejce, zakończenia sezonu po 30. kolejce, anulowaniu go bez wyłonienia mistrza i spadkowiczów oraz rozegrania meczów po ustabilizowaniu sytuacji związanej z koronawirusem. Ten ostatni scenariusz obecnie jest najbardziej prawdopodobny.

- W ciągu ostatniej doby przeprowadziliśmy szereg konsultacji ze Związkiem oraz z innymi ligami, które również podjęły decyzje o przełożeniu meczów. Zasięgnęliśmy także opinii organów administracji państwowej oraz władz sanitarnych. Prawdopodobną datę wznowienia rozgrywek ustalimy w zależności od aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem [COVID-19] lub decyzji UEFA, dotyczących zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych. W najbliższy wtorek odbędą się konsultacje UEFA z federacjami oraz ECA i European Leagues, które mogą mieć wpływ na tegoroczny kalendarz lub plany rozgrywek UEFA na kolejny sezon. W zależności od ustaleń będziemy działać na bieżąco w ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i klubami – powiedział Marcin Animucki, Prezes Ekstraklasy S.A.

źródło: Ekstraklasa.org