Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył sędziów do poprowadzenia meczów 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Spotkanie Legia - Zagłębie poprowadzi Piotr Lasyk z Bytomia.

W sezonie 2019/20 Lasyk prowadził aż pięć spotkań z udziałem "Miedziowych". W 2. kolejce graliśmy z Jagiellonią, a na tablicy wyników widniał remis (2:2). W 5. serii gier ulegliśmy naszemu najbliższemu rywalowi - Legii Warszawa (1:0). Trzecim spotkaniem Zagłębia, które prowadził bytomski arbiter była wyjazdowa porażka z Lechią Gdańsk (2:1). Piotr Lasyk rozstrzygał także mecz 28. kolejki Ekstraklasy, kiedy to w starciu naszego zespołu z Lechem padł remis (3:3). Lasyk ostatni raz prowadził zawody z udziałem Zagłębia 10 lipca, kiedy to po mizernej grze ulegliśmy płockiej Wiśle.

Legia - Zagłębie | Pełna obsada sędziowska

• Sędzia główny - Piotr Lasyk