Szkoleniowiec Lechii Gdańsk ocenił zremisowane 4:4 spotkanie z Zagłębiem Lubin pozytywnie. Piotr Stokowiec przyznał, że dziś jego drużyna musiała się zmagać z kilkoma absencjami, które mogły mieć wpływ na wynik rywalizacji.

Piotr Stokowiec (Lechia Gdańsk)

- Mecz myślę bardzo emocjonujący. Zależy, jak na niego spojrzy. Można mieć szklankę do połowy pełną ,albo od połowy pustą. My jesteśmy obecnie w natłoku spotkań, część zawodników przyszła nieprzygotowana. Borykamy się z brakiem stabilności. Ja oceniam ten mecz pozytywnie. Strzeliliśmy cztery gole, ale były też błędy w defensywie. Nie będę krytykował swoich zawodników. Mecz mógł się podobać. Uważam, że z tego spotkania wychodzą dwaj ranni. Walka o pierwszą ósemkę nabiera tempa. Teraz chcemy awansować dalej w Pucharze Polski. Szkoda, że nie zdobyliśmy dzisiaj trzech punktów, które przybliżyłby nas do czołowej ósemki. Teraz myślimy o meczu z Piastem, a potem czekają nas derby.

- Flavio Paixao nie zagrał dzisiaj ze względu na Puchar Polski. To był idealny moment, aby dać mu odpocząć. Gdybym miał możliwość przeprowadzić więcej zmian, to Flavio pojawiłby się na boisku. Te zmiany były niezbędne. Pokazaliśmy charakter, brakło troszkę umiejętności. Zawodnikom gratuluje dobrego meczu. Wynik jest istotny, ale nie co dzień zdobywa się cztery gole na wyjeździe.

- Tobers był kolejnym zawodnikiem, który gra wszystko i potrzebuje odpoczynku. To zawodnik z rocznika 2000 i markery zmęczeniowe miał na podwyższonym poziomie. Stąd zmiana w przerwie.

- Na koniec chciałbym podziękować bo zawsze miło się tu wraca. A kwiaty za transfer Bartka Slisza jeszcze do mnie nie dotarły. Może na dzień kobiet?

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk

Stadion Zagłębia Lubin 07-03-2020, 17:30