Na pomeczowej konferencji Piotr Stokowiec podkreślał przede wszystkim, że nasza drużyna remisem z Koroną Kielce zapłaciła cenę za brak doświadczenia. Taki argument jest irracjonalny i ciężko się z nim zgodzić, bo przecież zawodnicy, którzy znaleźli się na placu gry w większości nie byli młodzi i mają w sumie 1041 rozegranych meczów na boiskach ekstraklasy.

Piotr Stokowiec (trener Zagłębia Lubin)

- Ten mecz kolejny raz pokazał, że doświadczenia boiskowego nie można łatwo nabyć. Dziś zapłaciliśmy za to ogromną cenę. Jest to przegrany remis. Od początku gra nam się nie układała. Korona to wymagający rywal, było sporo fauli w środku pola i to nas wybijało z rytmu. Udało nam się strzelić bramkę i cieszę się z kolejnego gola naszego młodzieżowca Rafała Adamskiego. Zagłębie będzie miało z niego pociechę. Nie mieliśmy tego meczu pod taką kontrolą, jaką byśmy chcieli. Korona nie miała nic do stracenia i atakowała. Mieliśmy jednak swoje sytuacje na podwyższenie prowadzenia. Dopóki nie nauczymy się "zabijać" takich meczów, to do końca będziemy drżeli o wynik. Przez cały tydzień uczulaliśmy, że będą groźnie wrzucać w pole karne. Brakuje nam też bramek po stałych fragmentach gry. Nie możemy się jednak załamywać. Musimy grać dalej i szybciej stawiać kropkę nad i. Szykujemy się już na cykl spotkań z Pucharem Polski. Skupiamy się na tym, co przed nami. Dziś natomiast straciliśmy dwa punkty.

Zagłębie Lubin - Korona Kielce

Stadion Zagłębia 09-10-2022, 15:00