Na konferencji prasowej, po wygranym przez Zagłębie Lubin meczu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Piastem Gliwice, trener lubinian Piotr Stokowiec był zadowolony z postawy swoich piłkarzy. Szkoleniowiec zwrócił uwagę na charakterną postawę oraz wolę walki.

Piotr Stokowiec (trener Zagłębia Lubin)

- To było dla nas bardzo ważne zwycięstwo. Można powiedzieć, że nawet nieocenione. Myślę, że pokazaliśmy dzisiaj duży team spirit, determinację i walkę o każdą piłkę. To była podstawa do wygrania tego meczu. Zawsze zwracam uwagę na to, żeby moje drużyny tym się charakteryzowały. Pokazaliśmy też dziś dużo jakości piłkarskiej. Przyjechaliśmy do Gliwic z konkretnym planem i prowadziliśmy grę. Piast to dobra drużyna, a stadion w Gliwicach to naprawdę trudny teren. Można powiedzieć, że mecz się zaczął się po niecodziennej sytuacji gdzie piłkarz strzela gola, a chwilę później czerwoną kartkę. Nie chcę oceniać, bo nie widziałem tej sytuacji. Nie będę beształ nikogo, bo gramy razem, wygrywamy i przegrywamy razem. Podjęliśmy w sztabie dobre decyzje, bo zrobiliśmy dobre zmiany i z tego się bardzo cieszę. Na pewno terminarz nie jest łatwy, ale trzeba czasu i cierpliwości, ale mam plan jak zbudowaną nowy zespół. Drużyna pokazała ogromną wolę walki i w tym kierunku będziemy szli. Piast nas zepchnął nas do defensywy w końcówce meczu, ale było to spowodowane brakiem jednego zawodnika.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski 29-07-2022, 18:00