- Przegraliśmy, nie dopiszemy nawet jednego punktu, natomiast paradoksalnie być może wygraliśmy tym spotkaniem więcej niż zdobycz do tabeli - mówił dość zaskakująco po przegranym 0:2 meczu z Zagłębiem Lubin trener Warty Poznań - Piotr Tworek.

Piotr Tworek (Warta Poznań)

- Przegraliśmy, nie dopiszemy nawet jednego punktu, natomiast paradoksalnie być może wygraliśmy tym spotkaniem więcej niż zdobycz do tabeli. Pokazaliśmy, że Warta, która przyzwyczaiła do mocnego, agresywnego stylu, będzie w taki sposób zwyciężała. Nie jesteśmy szczęśliwi, ale zamierzamy w dwójnasób pracować i się motywować. Jestem przekonany, że efekty nadejdą. Nie możemy popełniać prostych błędów, które skutkują stratą goli, mimo to jestem dumny ze swojego zespołu. Dziękuję mu, bo to był bardzo dobry mecz, mimo że przegrany. Warta będzie jeszcze dawać radość kibicom. Uważam, że ten mecz był nawet lepszy niż spotkanie w Łęcznej, które wygraliśmy 4:0. Pokazaliśmy, że jeśli będziemy dobrze podchodzić do swoich obowiązków, stać nas na wiele. Powiem coś banalnego, ale taka jest piłka. Wielu trenerów, bardziej doświadczonych ode mnie, mających więcej meczów na ławce, czasem to mówi i coś w tym jest. W ubiegłym sezonie miewaliśmy spotkania, w których wypracowywaliśmy jedną trzecią tego co przeciwko Zagłębiu i strzelaliśmy gole.

Warta Poznań - Zagłębie Lubin

Stadion Dyskobolii Grodzisk Wlkp. 25-09-2021, 17:30