Dziś poznaliśmy dwóch beniaminków PKO BP Ekstraklasy, którzy uzyskali bezpośredni awans za zajęcie pierwszych dwóch miejsc w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi 2020/2021. W piłkarskiej elicie zobaczymy Radomiaka Radom oraz Bruk-Bet Termalikę Nieciecza.

Dzięki wygranej 2:0 z Koroną Kielce pierwszą ligę wygrał Radomiak Radom. Ten klub oczywiście był stawiany w roli faworyta do awansu, ale patrząc na to, jak przez większość sezonu układała się tabela, bezpośredni awans radomian, w dodatku z pierwszego miejsca, może być dość zaskakujący.

Mimo sporej przewagi na początku wiosny, Bruk-Bet Termalica Nieciecza ostatecznie awansowała z drugiego miejsca, co zapewne ani zawodników, ani sztabu szkoleniowego, ani włodarzy tego klubu nie smuci, bo w ostatecznym rozrachunku będą przecież w elicie.

W zespole Radomiaka na wiosnę wypożyczony z Zagłębia był Rok Sirk, ale wiemy już, że ani w Radomiaku, ani w Zagłębiu ten piłkarz w nowym sezonie już nie zagra, bo już zdążył związać się kontraktem z Mariborem. Więcej starych znajomych znajdziemy w zespole z Niecieczy. Przede wszystkim mowa o trenerze Mariuszu Lewandowskim, który w przeszłości w latach 1988-1999 trenował jako junior i następnie jako senior grał w naszym klubie, a także prowadził pierwszy zespół "Miedziowych" jako trener w latach 2017-2018. Oprócz tego w zespole Bruk-Bet Termaliki są Krzysztof Kawałko (obecnie asystent trenera, w przeszłości analityk w Zagłębiu w sztabie Lewandowskiego), a także piłkarze: Paweł Żyra (2011-2020) oraz Sebastian Bonecki (wychowanek -2018).

Trzeci beniaminek zostanie wyłoniony w barażach według poniższego harmonogramu.

16 czerwca (środa)

• 18:00 - GKS Tychy - Górnik Łęczna