Tak, to już dziś! Po długiej przerwie rozpoczynamy ponownie walkę o punkty w PKO Ekstraklasie. Już w piątek rozpoczyna się 21. kolejka tych rozgrywek.

reklama

Ligowe granie w 2020 roku rozpoczniemy od starcia Arki Gdynia z Cracovią. Ten mecz ma jednego faworyta i bez cienia wątpliwości jest nim zespół z Krakowa. "Pasy" mają za sobą dobrą jesień, w dodatku wzmocniły się solidnie podczas zimowej przerwy, a Arka zmaga się z wieloma problemami, niekoniecznie sportowymi, i choć trzymamy za nich kciuki, to o korzystny rezultat będzie niezwykle ciężko.

Drugi piątkowy mecz to starcie Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk. Wrocławianie, podobnie jak Cracovia, nieźle grali jesienią, ale też nie dokonali jakichś spektakularnych ruchów na rynku transferowym. Ale... na Lechię powinno to chyba wystarczyć. Zespół z Gdańska ma problemy finansowe i w zimowym oknie przede wszystkim się osłabił. Ale znając logikę ekstraklasy, to raczej nie przekreślalibyśmy drużyny Piotra Stokowca już na starcie.

W sobotę odbędą się trzy mecze, ale żaden z nich nie zapowiada się na szlagier godny poświęcenia większej uwagi. Korona Kielce zagra u siebie z Górnikiem Zabrze, Lech Poznań u siebie z Rakowem Częstochowa, a na koniec dnia Wisła Kraków podejmie Jagiellonię Białystok.

Trzy mecze zostaną także rozegrane w niedzielę. O rosołowej porze (12:30) Wisła Płock zmierzy się u siebie z Pogonią Szczecin, która po cichu liczy na to, że będzie w stanie walczyć o mistrzostwo Polski. Nas najbardziej będzie interesował mecz o 15:30, który odbędzie się w Gliwicach. Właśnie w tym mieście rozegramy pierwsze ligowe spotkanie w 2020 roku. O sytuacji naszej drużyny, rywalu i nastrojach nieco więcej na łamach naszego serwisu w sobotę.

Ostatni mecz tej kolejki odbędzie się o 17:30. Będzie to pojedynek dwóch nieco przebudowanych drużyn, bowiem zmierzą się ze sobą Legia Warszawa i Łódzki KS. Cele obu drużyn są zgoła inne, bo Legia walczy o mistrza, a ŁKS o utrzymanie, ale nie skreślalibyśmy ŁKS-u już przed pierwszym gwizdkiem, zwłaszcza w pierwszej kolejce po zimowej przerwie.

21. kolejka PKO Ekstraklasy

Piątek (7 lutego)

• Arka Gdynia - Cracovia (18:00, Canal+ Sport)
  • Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk (20:30, Canal+ Sport / Canal+ 4K / TVP)