Znamy plan przygotowań pierwszej drużyny do nowego sezonu ekstraklasy. Nadzwyczajna sytuacja spowodowana przerwą w zakończonych już rozgrywkach spowodowała, że zarówno "Miedziowych", jak i inne drużyny, czekają intensywne tygodnie.

Zagłębie Lubin wznowi treningi już 30 lipca. W ostatnim dniu tego miesiąca będą miały miejsce testy wydolnościowe i motoryczne, których wyniki pozwolą na dokładne ustalenie indywidualnych planów i obciążeń treningowych. Od 5 do 9 sierpnia "Miedziowi" będą przebywać na krótkim zgrupowaniu w wielkopolskiej Opalenicy. Tam rozegrają sparing z ekstraklasową Pogonią Szczecin. Od 9 sierpnia zawodnicy Martina Seveli będą ponownie trenowali w Lubinie i rozpoczną przygotowania do zmagań w Pucharze Polski i PKO BP Ekstraklasie.

Plan przygotowań Zagłębia:

• 30 lipca – powrót do treningów (obiekty akademii)

• 31 lipca - testy wydolnościowe i motoryczne

• 5 - 9 sierpnia obóz w Opalenicy