Mecz z Legią Warszawa był ostatnim zaplanowanym na 2019 roku, jednak nie zapominamy o tradycyjnych plusach i minusach. Co nam się spodobało w ostatnim meczu, a co jeszcze wymaga poprawy?

Plusy

Duet Živec & Bohar

Damjan Bohar - 10 bramek i 1 asysta, Saša Živec - 5 bramek i 5 asyst. Co my byśmy bez nich zrobili w obecnym sezonie? Można wiele zarzucić duetowi Dróżdż & Żewłakow w kwestii transferów, ale takich liderów jak wspomniani Słoweńcy nie mieliśmy już od dawna. Z tych dwóch transferów mogą być na pewno dumni. W meczu z Legią Warszawa znów dali o sobie znać. Živec fantastycznie podawał, a Bohar strzelał. Pozostaje nam liczyć na to, że obaj zawodnicy pozostaną w Lubinie na wiosnę i utrzymają wysoką formę w 2020 roku.

Białek

Bartosz Białek jest młodym piłkarzem i potrzebuje regularnej gry, by również regularna była jego forma. Patrząc na to, że chłopak bez kompleksów wszedł do zespołu w trudnym momencie i potrafi strzelać bramki z wymagającymi rywalami, prosimy Was o wstrzemięźliwość w krytyce, jeśli przydarzy mu się słabszy występ. Jeśli okażemy cierpliwość, będziemy mieli z Białka powód do dumy. Na pewno prędzej czy później będzie go miał klubowy dział księgowości. Jeśli chodzi o mecz z Legią, to Bartek wygrał kilka ważnych pojedynków, rywala zrobili na nim żółte kartki, a co najważniejsze, zdobył bardzo ładną bramkę głową na 1:1. Trzymamy kciuki i życzymy dobrej formy na wiosnę.

#GuldanPirlo

W meczu z Legią Warszawa Lubomir Guldan był fantastyczny. Wygrywał pojedynki, czytał grę, dyrygował kolegami... oraz rewelacyjnie wyprowadzał i rozgrywał piłkę. Kilka otwierających podań, jakich dopuścił się Guldan, nie powstydziłby się Filip Starzyński - i to ten będący w najwyższej formie.

Drużyna

W pełni zgadzamy się z tym, co na pomeczowej konferencji powiedział trener Martin Ševela. Zagłębie Lubin wygrało z Legią przede wszystkim, jako drużyna. Gdy nie szło, "Miedziowi" pokazali jedność i dzięki motywacji oraz chęci odwrócenia losów spotkania, wywalczyli trzy punkty. Mamy nadzieję, że z podobną determinacją zespół będzie grał w każdym meczu na wiosnę!

Minusy

Niedokładność

Niestety, szczególnie w pierwszej połowie, doskwierało nam to, co w Gdyni - niedokładność, szczególnie w środku pola. W naszej opinii traciliśmy zbyt wiele piłek w sposób niewymuszony, a niedokładnym przyjęciem futbolówki sami utrudnialiśmy sobie życie. W drugiej połowie pod tym kątem było już lepiej. Na pewno jest to element, nad którym będzie trzeba zimą popracować.

Jakub Tosik na lewej obronie

W minionej kolejce minusem był Damian Oko na lewej obronie, tym razem jest Jakub Tosik. I nie chodzi o to, że Kuba zagrał słaby mecz, bo to nie tak. W naszej opinii bramka obciąża jego konto, bo to jemu urwał się Paweł Wszołek - to fakt, ale przez znaczną większość meczu Jakub zagrał poprawnie. Nie jest on jednak lewym obrońcą i jego rywalowi z tą świadomością grało się dużo łatwiej. Obowiązkiem klubu powinno być zapewnienie Sašy Baliciowi rywalizacji na pozycji lewego obrońcy.

Zapraszamy do komentowania i wyrażania swoich opinii!

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa

Stadion Zagłębia Lubin 20-12-2019, 20:30