W wygranym 3:1 meczu derbowym ze Śląskiem Wrocław zdecydowanie więcej rzeczy było pozytywnych niż tych negatywnych. Na co my zwróciliśmy uwagę? Tym razem krótko i zwięźle, bo w zanadrzu już mecz z ŁKS-em.

Plusy

Mentalność

W końcu byliśmy świadkami odpowiedniego nastawienia, które spowodowało, że graliśmy z zadziornością. Uważamy, że przede wszystkim właśnie odpowiednie podejście pod względem mentalnym pozwoliło na zepchnięcie Śląska do defensywy.

Nowi zawodnicy

To jeszcze za wcześnie na oceny transferów, ale należy przyznać, że w debiucie ze Śląskiem Jewegienij Baszkirow oraz Dejan Dražić zagrali co najmniej pozytywnie. W grze obu tych piłkarzy kilka rzeczy jeszcze szwankowało, ale możliwe, że będzie w stanie zaradzić temu trener Martin Ševela.

➕ Bohar

Ponownie klasę pokazał Damjan Bohar. Słoweniec tym razem dwukrotnie asystował, zanotował kilka kluczowych podań i strzelił nawet gola, który niestety nie został uznany. O tym, jak ważnym zawodnikiem dla "Miedziowych" jest ten piłkarz może świadczyć fakt, że Słoweniec ma na koncie 11 zdobytych goli, a dla porównania cała drużyna Korony Kielce zdobyła ich... 13.

Živec

Podobnie jak Damjan Bohar, Saša Živec był jednym z najjaśniejszych punktów w wygranych 3:1 derbach. Słoweniec powoli wchodził w mecz, ale jak już się rozkręcił, to zdobył dwa gole i miał bardzo duży wpływ nie tylko na wynik, ale także na styl "Miedziowych".

Kopacz

W kolejnym meczu pozytywnie zaprezentował się Bartosz Kopacz, cieszy że mimo odejścia do Lechii, nadal sumiennie wykonuje swoje obowiązki w Lubinie.

Zmiany

Z przymrużeniem oka - trener Ševela wykorzystał w tym meczu 3 zmiany, w tym 2 przed upływem 90. minuty! :)

Minusy

Pewność w obronie

To w zasadzie jedna z niewielu rzeczy, do których możemy się przyczepić. Sam stracony gol, to efekt odbicia piłki, w którym było trochę złego ustawienia, ale także przypadku. Bardziej martwi nas to, że w każdym meczu tracimy gola, a niektóre interwencje naszych obrońców są dość nerwowe. Na pewno jest to element, nad którym trzeba popracować.

Liczba obcokrajowców

W meczu ze Śląskiem Wrocław pierwszy raz od naszego awansu do ekstraklasy zdarzyło się tak, że obcokrajowcy stanowili większość w pierwszym składzie Zagłębia Lubin. Zdecydowanie nie jest to sprawa godna pochwały i patrząc na profil naszego klubu, wolelibyśmy, aby większość składu Zagłębia stanowili jednak Polacy. O tym, jak niebezpiecznie jest grać wieloma obcokrajowcami przekonały się już między innymi Jagiellonia Białystok i Korona Kielce.

Jak oceniacie mecz ze Śląskiem Wrocław? Zapraszamy do komentowania i wyrażania swoich opinii!

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław

Stadion Zagłębia Lubin 01-03-2020, 17:30