W ramach 35. kolejki PKO BP Ekstraklasy Zagłębie na stadionie w Lubinie zmierzy się ze znajdującą się na 12. miejscu w tabeli drużyną Wisły Płock.

Będzie to już trzeci w tym sezonie mecz pomiędzy tymi zespołami. W Lubinie w efektownym stylu prowadzone wówczas przez Pawła Karmelitę Zagłębie zwyciężyło aż 5:0 po bramkach: Sašy Živca, Damjana Bohara, Bartosza Slisza, Alana Czerwińskiego i Dawida Pakulskiego.

Zaś na stadionie w Płocku spotkanie zakończyło się podziałem punktów i remisem 1:1 po bramkach Damjana Bohara i Torgila Gjertsena.

Do tej pory Zagłębie i Wisła mierzyli się już 30 razy. ,,Miedziowi" zwycięsko wychodzili z 14 pojedynków, podziałem punktów zakończyło się 5 spotkań, zaś 11 razy zwyciężyła drużyna z Płocka.

W tym sezonie najskuteczniejszym strzelcem ,,Nafciarzy" jest Dominik Furman, który siedmiokrotnie trafiał do siatki rywali oraz zanotował 5 asyst. Drugi w kolejności wśród strzelców jest Giorgi Merebaszwili, który pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Zespół z Płocka w 4 meczach grupy spadkowej zdobył do tej pory 7 punktów. Przed tygodniem przypieczętował utrzymanie wyjazdowym zwycięstwem nad Górnikiem Zabrze i obecnie zajmuje 12. miejsce. „Miedziowi” są na jednym miejscu wyżej od Wisły i mają 47 punktów w dorobku.

Największym zagrożeniem w drużynie Wisły jest niewątpliwie kapitan, czyli wcześniej wspomniany Dominik Furman. Zagrał on we wszystkich meczach tego sezonu w pełnym wymiarze czasowym, biorąc udział w około 25% bramkach strzelonych przez Wisłę.

Do dyspozycji Martina Seveli dalej nie będzie Damiana Oko, zaś Radosław Sobolewski nie będzie mógł skorzystać z usług Jarosława Fojuta. Pod znakiem zapytania stoi występ Damiana Rasaka oraz Jakuba Rzeźniczaka.

Z pewnością nie będzie to łatwe spotkanie, ale trzeba wierzyć w zwycięstwo Zagłębia i oczekiwać jak najwyższej lokaty na koniec sezonu.

Autor: Oskar Konicki

Zagłębie Lubin - Wisła Płock