Po trzy punkty w Bełchatowie | Zapowiedź: Raków – Zagłębie

03.07.2020, 21:29:06
Marcin Radziński

W ramach 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy Zagłębie na stadionie w Bełchatowie zmierzy się ze znajdującą się na 9. miejscu w tabeli drużyną Rakowa Częstochowa.

reklama

Będzie to pojedynek na szczycie ,, grupy B", ponieważ posiadający 50 punktów i plasujący się na dziewiątej pozycji w stawce Raków podejmie 11. Zagłębie, które do tej pory zgromadziło 44 punkty.

W tym sezonie pomiędzy tymi drużynami odbyły się dwa mecze. W Lubinie pojedynek Zagłębia z Rakowem zakończył się podziałem punktów i rezultatem 2:2. Bramki dla Zagłębia strzelali Damjan Bohar i Bartosz Białek, zaś dla Rakowa bramki strzelili Sebastian Musiolik i Petr Schwarz. W drugim spotkaniu pomiędzy tymi ekipa, Raków odniósł zwycięstwo 2:1. 14 czerwca strzelcami bramek dla Rakowa byli Tomas Petrášek i Felicio Brown Forbes, jedyne trafienie dla ,,Miedziowych" zanotował Bartosz Białek.

W historii pomiędzy tymi drużynami odbyło się do tej pory 12 meczów. Zagłębie zwyciężyło czterokrotnie, podziałem punktów zakończyło się 5 spotkań, zaś Raków wygrywał 3 razy.

Najlepszym strzelcem w drużynie Rakowa jest Felicio Brown Forbes, który zdobył w tym sezonie 9 bramek. W bardzo dobrej formie ostatnio jest mający przeszłość w Zagłębiu Kamil Piątkowski, który został nominowany do nagrody ,,Młodzieżowca Kolejki" PKO BP Ekstraklasy.

Z pewnością ,,Miedziowi" muszą uważać na stałe fragmenty gry, które w drużynie z Częstochowy wykonuje Petr Schwarz. Nasi najbliżsi rywale w obecnych rozgrywkach właśnie po stałych fragmentach gry zdobyli wiele bramek.

Do dyspozycji Martina Seveli wrócił Alan Czerwiński po przerwie spowodowanej nadmiarem kartek. Dalej z powodu kontuzji w spotkaniu nie będzie mógł wystąpić Damian Oko. W drużynie Rakowa zabraknie Miłosza Szczepańskiego, Marko Poletanovicia oraz Andrzeja Niewulisa.

W ostatnim czasie Raków jest w bardzo dobrej formie. Do tej pory wygrał wszystkie spotkania w ,,grupie B" osiągając bilans bramkowy 7:3. Z pewnością będzie to trudne spotkanie dla Zagłębia, ale trzeba wierzyć w osiągnięciu korzystnego rezultatu.

Autor: Oskar Konicki

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin