W poniedziałkowy wieczór Zagłębie Lubin rozegra swój mecz w 11. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Rywalami zawodników dowodzonych przez Dariusza Żurawia będzie mielecka Stal.

W przeszłości Zagłębie Lubin bardzo dobrze radziło sobie z mielecką Stalą. Na 20 meczów do tej pory wygraliśmy aż 12 razy. Remisowaliśmy sześciokrotnie, a przegraliśmy zaledwie dwa razy. Nasz ostatni mecz miał miejsce w kwietniu 2021 roku. Po dość kiepskim meczu wygraliśmy jednak 2:0 po bramkach Filipa Starzyńskiego i Patryka Szysza.

Po 10 kolejkach ekstraklasy gospodarze poniedziałkowego starcia są na pozycji 11. z 12 punktami na koncie i bilansem 3 zwycięstwa, 3 remisy i 4 porażki. W ostatnim meczu ligowym mielczanie zremisowali z Cracovią po szalonym meczu 3:3. Najlepszymi strzelcami Stali Mielec są Mateusz Mak oraz Grzegorz Tomasiewicz, którzy zdobyli w kampanii 2021/2022 po 3 gole – 2 trafienia dorzucił Fabian Piasecki. Najlepszym asystentem jest Krystian Gettinger, który może się pochwalić 3 skutecznymi ostatnimi podaniami. W składzie Stali, oprócz wspomnianego Gettingera, jest także kilku innych byłych zawodników Zagłębia Lubin, jak: Damian Primel, Michał Gliwa, Mateusz Matras oraz wypożyczony Koki Hinokio. 20-letni skrzydłowy prawdopodobnie nie będzie mógł zagrać przeciwko naszej drużynie. Wiadomo, że z powodu urazów nie zagrają z Zagłębiem Maciej Domański, Marcin Budziński oraz prawdopodobnie Aleksandar Kolew. Żaden z piłkarzy Stali nie pauzuje za kartki, ale uważać muszą Mateusz Żyro, Krystian Getinger oraz Mateusz Mak.

Zagłębie Lubin przed rozpoczęciem 11. serii zmagań ligowych było na miejscu 7., a dorobek punktowy to 15 punktów, na co złożył się bilans 5 zwycięstw, 0 remisów i 4 porażki. Do rozegrania mamy jeszcze zaległy mecz z Legią Warszawa, który wstępnie zaplanowano na połowę grudnia. Tak w ogóle, to Zagłębie jest właśnie obok Legii jedynym zespołem, który w obecnym sezonie jeszcze nie zremisował. W ostatnim pojedynku w PKO BP Ekstraklasie nie poszło naszym zawodnikom najlepiej, bowiem przegrali oni 0:1 z Jagiellonią Białystok po golu Jesúsa Imaza z 53. minuty meczu. Najlepszym strzelcem „Miedziowych” jest Patryk Szysz, który ma na koncie 3 gole. O jedno trafienie mniej ma Tomas Zajic. Najlepszych asystentów mamy aż trzech, bo po dwa decydujące podania w dorobku mają: Łukasz Poręba, Erik Daniel oraz Filip Starzyński. W drużynie lubinian zabraknie kontuzjowanych: Jewgienija Baszkirowa, Lorenco Simicia, Adama Ratajczyka, Damiana Oko oraz Jakuba Żubrowskiego, który zagrał w sobotę połówkę w rezerwach. Nieznana jest sytuacja Kacpra Bieszczada. Jeśli nasz młody bramkarz zmaga się z urazem, to na ławce zastąpi go Szymon Weirauch. Nikt w drużynie Zagłębia Lubin nie musi pauzować, ale zagrożeni są trzej gracze: Mateusz Bartolewski, Łukasz Poręba oraz Ian Soler – każdy z nich zgromadził do tej pory po trzy żółte kartki. W kadrze meczowej powinni się za to znaleźć Daniel Dudziński, Bartłomiej Kłudka oraz Patryk Kusztal, którzy nie zagrali z Cariną Gubin w III lidze.

Początek rywalizacji zaplanowano na 18:00 – właśnie wtedy wybrzmi pierwszy gwizdek sędziego Sebastiana Krasnego. Sympatyków „Miedziowych” zapraszamy do wspierania drużyny przed telewizorem i oglądania transmisji na żywo w Canal+ Sport oraz na naszego Twittera, gdzie przeprowadzimy relację tekstową.

Tradycyjnie, pamiętajcie o tym, że cały czas można rywalizować o oryginalną koszulkę meczową Zagłębia Lubin w naszej zabawie #TyperMKS. Więcej szczegółów dotyczących typowania zdarzeń meczowych ze starcia Stal Mielec – Zagłębie Lubin oraz cały regulamin zabawy znajdują się w newsie. Typować możemy do poniedziałku do godziny 17:00.

Do boju, Zagłębie!