mkszaglebie.pl

„Miedziowi” przedłużyli serię zwycięstw na Podlasiu, dzięki pokonaniu Jagiellonii Białystok 1:0. Ponownie na listę strzelców dla Zagłębia Lubin wpisał się Lorenco Simić, który po rzucie rożnym pokonał głową bramkarza gospodarzy.

Zagłębie Lubin bardzo dobrze rozpoczęło mecz. Już od początku było widać, że może on należeć właśnie do naszego zespołu. Pierwszy raz zaatakowaliśmy groźnie w 7. minucie spotkania. Jewgienij Baszkirow delikatnie podał do Patryka Szysza, ten uderzył mocno lewą nogą z dystansu, ale nie popełnił błędu w tej sytuacji bramkarz gospodarzy Pavels Steinbors. Niespełna trzy minuty później mieliśmy kolejną dogodną sytuację. Lubomir Guldan zagrał długą piłkę na skrzydło do Sasy Zivca, ten dograł do wbiegającego Sasy Balicia, który prawą nogą, dość zaskakująco, strzelił w kierunku bramki – niestety po interwencji bramkarza „Jagi” piłka minimalnie minęła lewy słupek i nadal mieliśmy 0:0.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 10. minucie spotkania Zagłębie wykonywało rzut rożny. Filip Starzyński dograł w pole karne, do piłki najwyżej wyskoczył Lorenco Simić i strzałem głową pokonał Pavelsa Steinborsa, dzięki czemu dał naszej drużynie prowadzenie. Była to niemalże kopia akcji z poprzedniego meczu z Cracovią, gdzie także Starzyński asystował przy golu głową Simicia.

W 39. minucie powinno być 2:0 dla „Miedziowych”. W pole karne bardzo dobrą piłkę zagrał Sasa Zivec, doszedł do niej Łukasz Poręba, ale jego strzał głową poszybował minimalnie obok słupka.

Wszystkie próby zawodników gospodarzy w pierwszej połowie były bezskuteczne i na piętnastominutową przerwę drużyny schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu lubinian. Był to wynik sprawiedliwy, bo byliśmy zespołem lepszym. Można nawet uznać, że był to najniższy wymiar kary, bo kilka dogodnych sytuacji nie zostało przez nas wykorzystanych.

Na drugą część meczu gospodarze wyszli nieco lepiej nastawieni i miało to odzwierciedlenie w grze. Piłkarze z Białegostoku dopiero w drugiej połowie odważniej zaatakowali i szukali swoich sytuacji pod bramką Dominika Hładuna. W 57. minucie meczu po rzucie rożnym szczęścia próbował Taras Romanczuk, ale strzał z pierwszej piłki Ukraińca z polskim paszportem o kilkadziesiąt centymetrów minął poprzeczkę naszej bramki. Trzy minuty później nasi obrońcy pozostawili zbyt wiele miejsca piłkarzom „Jagi”, którzy chcieli to wykorzystać dokładnie podając w pole karne. Tam znalazł się Jesus Imaz, ale jego uderzenie minimalnie minęło długi słupek bramki Hładuna.

W końcówce meczu szczęścia szukali Bartosz Bida, którego strzał był niecelny oraz Jesus Imaz, którego uderzenie odbił „Hładi”. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Zagłębie w czwartym kolejnym meczu zdobywa w Białymstoku komplet oczek.

Wielkie, wielkie, wielkie! ZAGŁĘBIE!

 

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski 26-09-2020, 20:00
PKO BP Ekstraklasa, Kolejka - 5

(0:1)
(0:1)
źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)28.09.2020 01:21
Jak na grę bez napastnika to spoko wynik :)
27.09.2020 13:37
Pierwsza połowa mogła się podobać, w 2 połowie Jaga miała więcej z gry, ale nierównych sytuacji niewiele. Oby wreszcie napastnicy odpalili bo chyba nie zanosi się na jakiś transfer na tej formacji. Ratajczyk już chyba po testach medycznych? Za tydzień hit z Górnikiem, każdy kibic mający klub w sercu powinien przyjść na stadion, w końcu gramy o fotel lidera, a niestety frekwencja u nas mocno kuleje
27.09.2020 12:27
Cieszy zwycięstwo i postawa w pierwszej połowie.
Druga połowa do zapomnienia. Mam nadzieję, że w końcu mechanizm zatrybi i w meczu z żabolami zagramy dwie dobre połowy.
Coraz lepiej zaczyna wyglądać gra Starzyńskiego, oby teraz tylko ta forma szła w górę.