Podczas przerwy w rozgrywkach piłkarze Zagłębia Lubin rozegrali pięć sparingów - wszystkie miały miejsce podczas zgrupowania w Turcji. Jak radzili sobie „Miedziowi”?

Na pięć gier kontrolnych odnieśliśmy trzy zwycięstwa i ponieśliśmy dwie porażki. Najbardziej dotkliwa miała miejsce 20 stycznia, jednak po 1:5 z Dinamo Moskwa było jeszcze wiele czasu na korekty, które jak zobaczyliśmy później, przyniosły skutek - efekt w postaci lepszej gry Zagłębia był widoczny gołym okiem.

Drugą z porażek ponieśliśmy w meczu z FK Drita Gnjilane, ale bezsensownym byłoby wysnuwać po tym meczu daleko idące wnioski, bo trener Martin Ševela w pojedynku z zespołem z Kosowa dokonał pełnego przeglądu kadr, dając szansę młodym piłkarzom oraz tym którzy jesienią grali niewiele.

Było o porażkach, czas na zwycięstwa. Najlepiej zagraliśmy w meczach z Universitatea Craiova (3:0) oraz MFK Karviná (2:1). W tych spotkaniach stwarzaliśmy sytuacje, pokazywaliśmy dobry i ofensywny futbol, który - mamy nadzieję - będzie mógł się podobać wiosną w ekstraklasie.

Nieco gorzej poszło nam w meczu z Beroje Stara Zagora. Wynik tego spotkania, to oczywiście 3:0 dla nas, jednak mimo dobrej gry w ofensywnie, w obronie nie wyglądaliśmy już dobrze i pozwoliliśmy rywalom zdecydowanie na zbyt wiele.

Po obejrzeniu wszystkich sparingów, które rozegraliśmy podczas obozu, można do ligi podejść z optymizmem. Z przodu było całkiem dobrze, trochę do poprawy mamy w grze obronnej, ale jest jeszcze trochę czasu na pewne korekty.

Wyniki meczów

• Remisy: 0
  • Bramki: 9-7

Strzelcy:

• Starzyński, Szysz, Bohar (dwie bramki)
  • Tosik, Sirk, Żivec (jedna bramka)

Asysty:

• Bohar, Balić, Czerwiński, Guldan, Chodyna, Nowak (jedna asysta)
źródło: Własne, 90minut.pl