Zagłębie Lubin rozpoczęło ostatni tydzień przygotowań przed wznowieniem grania w PKO BP Ekstraklasie. To dobry moment, by na kilka dni przed pierwszym meczem o stawkę podsumować dorobek „Miedziowych” w zimowych sparingach.

Podczas zimowego okresu przygotowawczego Zagłębie Lubin trenowało na własnych obiektach oraz w tureckim Belek. To właśnie w kraju leżącym nad Morzem Śródziemnym lubinianie rozegrali komplet pięciu sparingów.

Zawodnicy Waldemara Fornalika rozpoczęli od wygranej 2:0 nad słoweńskim FC Koper, następnie zremisowali 1:1 z bułgarskim FK Krumovgrad. Sporą skuteczność gracze z Lubina wykazali w starciu z macedońskim FK Vardarem Skopje, który pokonali 4:0. W ostatnim dniu obozu dwukrotny mistrz Polski zmierzył się z ukraińskim ŁNZ Czerkasy oraz Dinamem Batumi. W obu tych spotkaniach padły remisy 1:1.

„Miedziowi” tym samym zanotowali dwa zwycięstwa oraz trzy remisy, nie ponieśli porażki, a ich bilans bramkowy to 9 goli strzelonych i trzy stracone. Nie wygląda to najgorzej, ale oczywiście musimy pamiętać, że tej zimy jakość rywali Zagłębia Lubin pozostawiała wiele do życzenia.

Mecze sparingowe Zagłębia Lubin w zimowym okresie przygotowawczym

21.01.2024 r. Zagłębie Lubin 2:0 FC Koper
bramki: Juan Muñoz 63, Patryk Kusztal 67

24.01.2024 r. Zagłębie Lubin 1:1 FK Krumovgrad
bramki: Serhij Bułeca 90 - Diego Raposo 18

29.01.2024 r. Zagłębie Lubin 4:0 FK Vardar Skopje
bramki: Mateusz Wdowiak 29, Juan Muñoz 55, 83, Patryk Kusztal 76

01.02.2024 r. Zagłębie Lubin 1:1 ŁNZ Czerkasy
bramki: Dawid Kurminowski 39 - Muharrem Jashari 77

01.02.2024 r. Zagłębie Lubin 1:1 Dinamo Batumi
bramki: Juan Muñoz 29 - Luka Kapianidze 55

Najlepsi strzelcy

Juan Muñoz – 4 gole
Patryk Kusztal – 2 gole
Serhij Bułeca, Mateusz Wdowiak, Dawid Kurminowski – 1 gol

Gole stracone

Szymon Weirauch, Sokratis Dioudis, Jasmin Burić – 1 gol

Cichy bohater sparingów? Juan Muñoz

- Czuję się bardzo dobrze. To ważne, że jako drużyna mogliśmy przez dwa tygodnie skupić się na wspólnej pracy. Nie chodzi jedynie o aspekty czysto piłkarskie, ale także o możliwość jedzenia posiłków razem czy brania udziału w zajęciach integracyjnych. Jest to niezwykle istotne dla drużyny, szczególnie w okresie przygotowań do drugiej części sezonu. Bramki na pewno dodają mi dużo pewności siebie tak samo jak każdemu zawodnikowi. To wszystko idzie ze sobą w parze. Kiedy dostajesz szansę gry, zaufanie od trenera i wszystkich ludzi wokół, wtedy możesz pomóc swojemu zespołowi. Czuję się w tym momencie bardzo dobrze, 15 dni wraz z całym zespołem i sztabem szkoleniowym dało mi naprawdę dużo, mogliśmy też lepiej siebie poznać. Najważniejsze teraz jest dla mnie to, by być w jak najlepszej dyspozycji. Oczywiście, to jest tylko piłka, czasem jeden czy dwa mecze mogą nie wyjść tak jakbym chciał, ale to nie może zmienić podejścia do pracy. Po sześciu miesiącach wiem lepiej jak funkcjonuje klub i cała liga. Ostatni czas był dla mnie bardzo ważny i jestem przekonany, że kibice będą mogli zobaczyć zdecydowanie lepszą wersję Juana Munoza niż na jesień - powiedział hiszpański napastnik dla zaglebie.com.

Gry sparingowe nie są oczywiście równe rywalizacji o punkty i o tym, w jakiej formie jest Zagłębie Lubin przekonamy się wieczorem 10 lutego, gdy podopiecznym trenera Waldemara Fornalika przyjdzie się mierzyć z Lechem Poznań.

Lech Poznań - Zagłębie Lubin

Stadion Poznań 10-02-2024, 20:00