Sporo emocji, obustronny grad bramek i festiwal błędów w obronie obejrzeliśmy w sobotni wieczór podczas meczu 26. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk, który zakończył się remisem 4:4.

Mecz lepiej zaczął się lepiej dla Lechii Gdańsk. Już w 4. minucie spotkania goście objęli prowadzenie za sprawą Conrado, który uderzył na bramkę przejmując piłkę w polu karnym, którą z rzutu wolnego dośrodkowywał Rafał Pietrzak. Zagłębie Lubin wyrównało 12 minut później. Jewgienij Baszkirow dośrodkował w pole karne, najwyżej wyskoczył Saša Balić i głową pokonał Dušana Kuciaka.

Zaledwie pięć minut później było już 2:1 dla Lechii Gdańsk. Sędziowie VAR zwrócili uwagę sędziemu głównemu, że po uderzeniu zawodnika Lechii w kierunku bramki, piłkę ręką zagrał Lubomir Guldan. Sędzia ostatecznie zdecydował o rzucie karnym dla gości, który pewnie wykonał Łukasz Zwoliński.

W 39. minucie udało nam się wyrównać. Byliśmy świadkami bliźniaczej sytuacji, jak ta w przypadku Guldana, z tym że teraz ręką zagrywał piłkarz Lechii - Tomasz Makowski. Rzut karny na gola zamienił Filip Starzyński.

Jeszcze przed przerwą gola na 3:2 dla Lechii zdobył Jaroslav Mihalik. Słowacki skrzydłowy otrzymał dobre podanie od Conrado i bez większych problemów pokonał Dominika Hładuna. Do przerwy przegrywaliśmy 2:3.

Już dziesięć minut po wznowieniu gry Lechia podwyższyła prowadzenie. Goście ponownie wyprowadzili skuteczny kontratak, który skutecznie wykończył Jaroslav Mihalik. Cztery minuty później padł kolejny gol w tym spotkaniu. Filip Starzyński otrzymał podanie od Damjana Bohara, strzelił na bramkę i piłka po rykoszecie wpadła do bramki Kuciaka. W 83. minucie meczu Bartosz Białek mocnym strzałem dał wyrównanie naszej drużynie.

Mecz ostatecznie zakończył się remisem 4:4. Cieszy powrót ze stanu 2:4 na 4:4, jednak patrząc na to, że ani nie odrobiliśmy punktów do drużyn walczących o pierwszą ósemkę, ani nie powiększyliśmy przewagi nad dołem tabeli, można mieć mieszane uczucia. Czekamy na kolejny mecz, w którym trzeba po prostu wygrać.

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk

Stadion Zagłębia Lubin 07-03-2020, 17:30