Reprezentacja Polski do lat 17 pokonała rówieśników z Kosowa 2:1. W tym spotkaniu wystąpili dwaj „Miedziowi” - Oliwier Sławiński i Kacper Terlecki, który w 86. minucie wykorzystał rzut karny. Dzięki zwycięstwu podopieczni Dariusza Gęsiora zagwarantowali sobie awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy.

Oliwier Sławiński na murawie przebywał do 88. minuty, natomiast Kacper Terlecki na placu gry zameldował się w 81. minucie. Pięć minut po wejściu na boisko Terlecki zamienił rzut karny na bramkę, ustalając tym samym wynik spotkania na 2:1 dla naszej młodzieżówki. Dzięki zwycięstwu podopieczni Dariusza Gęsiora zagwarantowali sobie awans na turniej finałowy mistrzostw Europy, który odbędzie się w Izraelu. Polacy znaleźli się w grupie B z Francją, Holandią i Bułgarią.