W rozgrywanym w Kielcach meczu eliminacji mistrzostw Europy (grupa B) z San Marino Polska U-21 zwyciężyła 3:0. W drugiej połowie tego spotkania na placu gry pojawił się Łukasz Poręba z Zagłębia Lubin.

Pierwsza połowa w wykonaniu Polaków była bardzo słaba i to mimo prowadzenia 1:0 po golu Mateusza Bogusza z 29. minuty. Łukasz Poręba pojawił się na placu gry w II połowie, zastępując Szymona Czyża. Chwilę po jego wejściu nieco rozwiązał się worek z bramkami, bo padły one 61. oraz 66. minucie, a ich autorami byli kolejno Jakub Kamiński i Łukasz Bejger. Sam "Poręb" miał swoją okazję na niedługo po wejściu na boisko, gdy po jego strzale zza pola karnego piłka przeleciała minimalnie nad bramką. Oprócz tego wychowanek Zagłębia zagrał kilka dobrych podań, jednak niestety żadne z nich nie zakończyło się golem. Polska wygrała ostatecznie 3:0 i po czterech rozegranych meczach jest wiceliderem grupy B z 7 punktami na koncie.

Osobną kwestią, która trochę martwi jest to, że choć Kamil Kruk był powołany do reprezentacji Polski na mecze eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy 2023 we wrześniu z Łotwą i Izraelem i w październiku z Węgrami i San Marino, to we wszystkich znalazł się poza kadrą. Szkoda, bo skoro był już powołany, to z San Marino mógłby dostać na boisku jakieś minuty...

12 października 2021, 16:30 - Kielce (Suzuki Arena)

Polska 3:0 San Marino

bramki: Bogusz 29, Kamiński 61, Bejger 66