Wygrany 2:1 mecz z Ruchem Chorzów skomentowali strzelcy bramek dla Zagłębia Lubin - Tomasz Makowski Bartłomiej Kłudka.

Tomasz Makowski (pomocnik Zagłębia Lubin)

- Stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji i do tego właśnie te dwie nieuznane bramki. Szkoda. Jeszcze ich nie widziałem, czy tam był rzeczywiście spalony i czy była ta ręka, ale na pewno to wejście i ta bramka dużo dała zespołowi, żeby wygrać to spotkanie. Trener powiedział, by przyspieszyć grę zespołu i grać więcej do przodu, wchodzić nawet w to pole karne, zbierać tę drugą piłkę i być na tej pozycji, na której się znalazłem przy bramce. Pierwszy mecz, sezon dopiero się zaczyna, drużyna się scala, więc myślę, że nasza gra będzie wyglądać z meczu na mecz coraz lepiej. W drugiej połowie mieliśmy już kontrole i to my prowadziliśmy tę grę. Na pewno jest to dobry wynik. Szkoda, że te bramki nie były uznane, ale każda sytuacja nas napędzała, do tego, by strzelić w końcu tego prawidłowego gola.

Bartłomiej Kłudka (obrońca Zagłębia Lubin)

- Sądzę, że kontrolowaliśmy to spotkanie w wielu momentach. Przytrafiły nam się jednak dwie straty i Ruch miał z tego dwie groźne sytuacje, a jedną z nich wykorzystał na 1:0. Później my strzeliliśmy pierwszą i drugą bramkę, które nie zostały uznane, ale ciągle szliśmy za ciosem. W końcu udało nam się trafić na 1:1. To nas napędziło i od 60. minuty trzymaliśmy Ruch na trzydziestym metrze ich połowy. Wygrywamy na inaugurację w domu. To bardzo nas cieszy, bo w tamtym sezonie nie punktowaliśmy u siebie najlepiej. Teraz zaczęliśmy dobrze i chcemy to kontynuować. Była w nas taka sportowa złość po każdej z nieuznanych bramek, bo czuliśmy, że mamy sytuacje i Ruch ciągle się broni, ale w końcu dopięliśmy swego i trzy punkty zostają w Lubinie. Jeśli chodzi o mojego gola, piłka spadła gdzieś na dwudziesty metr, a ja podjąłem decyzję o strzale – fajnie naszło w samo okienko. Arek Woźniak jeszcze dobił futbolówkę, ja się później dowiedziałem, że to weszło od razu, także na pewno sobie obejrzę gola w telewizji. Jestem bardzo szczęśliwy.

- Na pewno jesteśmy napędzeni. Ostatnie spotkanie wygraliśmy ze Śląskiem 3:0. Myślę, że zagramy tam dobre spotkanie. Wiemy, że kibice tam pojadą w sporej ilości i będą nas dopingować. Na pewno damy tam z siebie wszystko.

Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów

Stadion Zagłębia 23-07-2023, 17:30
PKO Ekstraklasa, Kolejka - 1. kolejka

2:1
(0:1)
źródło: Własne, zaglebie.com

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (0)