Rezerwy Zagłębia Lubin nieudanie rozpoczęły sezon 2021/2022 III ligi gr. III. W 1. kolejce lubinianie ulegli Rekordowi Bielsko-Biała 1:2. Jedynego gola dla „Miedziowych” zdobył w 75. minucie Patryk Kusztal.

Pomimo niekorzystnego wyniku, lubinianie przez długie fragmenty spotkania przeważali. Rekord był jednak zdecydowanie bardziej konkretny w swoich atakach. Pierwszy cios bielszczanie wyprowadzili już w 12. minucie, kiedy Szymon Wróblewski otworzył wynik meczu. Na przerwę „Miedziowi” schodzili przegrywając 0:1, choć kilkukrotnie zagroziliśmy bramce strzeżonej przez Jakuba Szumerę.

W drugiej połowie potyczka stała się bardziej otwarta i oglądaliśmy więcej akcji cios za cios. Na dwadzieścia minut przed końcem regulaminowego czasu gry młodzieżowiec, Szczepan Mucha podwyższył prowadzenie naszych rywali. „Miedziowi” zdołali zdobyć bramkę kontaktową w 75. minucie, kiedy Patryk Kusztal strzałem w prawy róg bramki pokonał Szumerę. Mimo, że lubinianie starali się odwrócić wynik meczu, ta sztuka się nie udała… W inauguracyjnej serii gier Zagłębie II Lubin uległo Rekordowi Bielsko-Biała 1:2.