Nie opadły jeszcze emocje po wtorkowym spotkaniu w Gdyni, a Zagłębie Lubin już w piątek będzie miało okazję do rehabilitacji po porażce. W 33. kolejce spotkań „Miedziowi” podejmą Koronę Kielce. Początek spotkania o godzinie 20:30.

reklama

Sytuacja klubu z Kielc jest nieciekawa. Przed 33. kolejką gier „Złocisto-krwiści” zajmują 15. miejsce w tabeli, a różnica pomiędzy zajmującą aktualnie ostatnie, bezpieczne miejsce Wisłą Kraków, wynosi 8 punktów. Koroniarze cały czas zachowują szansę na utrzymanie. Poprawę gry miało przynieść zatrudnienie trenera Macieja Bartoszka. Od momentu rozpoczęcia pracy przez znanego i lubianego w Kielcach trenera „Scyzory” zdobyły 7 na 21 możliwych do zdobycia punktów. Bilans wyników Korony w obecnym sezonie to: zaledwie 8 zwycięstw, 6 remisów i aż 18 porażek (więcej razy przegrał tylko ŁKS). W ostatnim czasie odsunięci od zajęć z pierwszą drużyną Korony zostali Bojan Cecaric, Matej Pucko oraz Uros Duranovic, dlatego na pewno nie wystąpią oni w meczu przeciwko Zagłębiu. Wiadomo też, że z "Miedziowymi" kielczanie zagrają bez Jakuba Żubrowskiego, Marcina Cebuli oraz Michaela Gardawskiego.

Zagłębie Lubin w tym spotkaniu będzie miało okazję do zrehabilitowania się po porażce z poprzedniej kolejki. Wygrana w tym meczu w zasadzie przypieczętuje prawie pewne już utrzymanie. Sytuacja kadrowa jest dobra. Zabraknie prawdopodobnie Damiana Oko, który od wznowienia rozgrywek narzeka na uraz. Ważną informacją jest to, że do kadry wracają ważni gracze podstawowego składu, którzy w spotkaniu z Arką pauzowali za kartki: tj. Saša Balić, Ľubomír Guldan oraz Jewgienij Baszkirow. Na kartki w najbliższym spotkaniu muszą uważać Jakub Tosik oraz Filip Starzyński. Alan Czerwiński w meczu z Arką Gdynia otrzymał czwartą i piątą kartkę, dlatego zabraknie go w piątkowym starciu.

Po meczu z Koroną Kielce kończą się kontrakty Bartoszowi Kopaczowi i Alanowi Czerwińskiemu, niestety niewiele wskazuje na to, że ci dwaj piłkarze pozostaną w Lubinie do końca sezonu. Kopacz ma szansę pożegnać się z fanami, a Czerwiński, jak wspomnieliśmy, ostatni pojedynek przed wygaśnięciem kontraktu będzie oglądał z trybun.

Przed najbliższą kolejką lubinianie plasują się na miejscu 11. miejscu z 41 punktami zdobytymi. Bilans „Miedziowych” to 11 zwycięstw, 8 remisów oraz 13 porażek.

Dotychczas Zagłębie mierzyło się z Koroną 28 razy. Komplet punktów padał łupem „Miedziowych” 13-krotnie, 10 razy padał remis, a 5-krotnie zwyciężali goście piątkowego pojedynku. Z Koroną w Lubinie ostatni raz mierzyliśmy się jeszcze w czerwcu. Mecz rozegrany 9 czerwca na Stadionie Zagłębia zakończył się wynikiem 1:1.

Wygrana w najbliższym spotkaniu da Zagłębiu komfort (nie będziemy już praktycznie musieli patrzeć się za siebie) i być może szansę do ogrywania na szczeblu ekstraklasy młodzieżowców.

TYLKO ZWYCIĘSTWO!

Autor: Filip Trokielewicz