Po kiepskim listopadzie Zagłębie Lubin zaczęło powoli wracać do formy. Na pewno nie jest to jeszcze to, czego oczekujemy, ale po wygranych z Wisłą Kraków w lidze oraz Podbeskidziem Bielsko-Biała w pucharze, wypada mieć nadzieję, że to nie koniec wygrywania „Miedziowych” w 2020 roku i pozostałych meczach będziemy o zwycięstwo walczyć.

Po dramatycznym początku sezonu, porażkach w Lidze Europy, PKO BP Ekstraklasy oraz bataliach… z koronawirusem, Piast Gliwice powoli wraca do żywych. Obecnie drużyna z Gliwic zajmuje dopiero 14. miejsce, jednak od 23 października i remisu 2:2 z Wisłą Płock jej gra znacznie uległa poprawie i podopieczni Waldemara Fornalika są od tego czasu niepokonani. Bilans Piasta Gliwice to dwie porażki, trzy remisy i sześć porażek. Gliwiczanie mają 9 punktów, to tyle ile 15. Stal i 16. Podbeskidzie.

Zagłębie Lubin jest na drugim biegunie i z bilansem 5-3-3 i 18 punktami na koncie zajmuje w tabeli pozycję numer 5.

W tym sezonie na pięć meczów rozgrywanych na wyjeździe wygraliśmy dwukrotnie i ponieśliśmy trzy porażki. Piast z kolei w domu wygrał tylko raz, oprócz tego jednokrotnie zremisował i trzy razy przegrał.

Z Piastem graliśmy 34 razy. Bilans wyników jest niemalże remisowy, bowiem Zagłębie zwyciężało dwunastokrotnie, dziewięć razy padał remis, z kolei gliwiczanie zgarniali komplet punków w trzynastu meczach. Szczególnie w ostatnich latach idzie nam z meczach z Piastem kiepsko, bo nie potrafimy z tym zespołem wygrać aż od siedmiu meczów, a w ostatnich trzech starciach nie strzelaliśmy Piastowi nawet jednej bramki.

Ostatni raz z „Piastunkami” mierzyliśmy się w 21. kolejce poprzedniego sezonu. Wówczas w Gliwicach przegraliśmy 0:2.

W niedzielnym meczu zabraknie na pewno kontuzjowanych: Damiana Oko, Jakuba Sypka, Dawida Pakulskiego oraz Kacpra Chodyny, który wypadł aż na trzy miesiące. Nieznana jest sytuacja Filipa Starzyńskiego, który nie zagrał w ostatnich dwóch meczach. Zawieszony za cztery żółte kartki jest Lorenco Simić, więc i jego zabraknie podczas starcia w Gliwicach. O jedną żółtą kartkę od przymusowej pauzy są Rok Sirk, Sasa Balić i Jakub Żubrowski.

W Piaście Gliwice nie zobaczymy z kolei Mikkela Kirkeskowa, który zmaga się z kontuzją. Z Zagłębiem mogą także nie zagrać Michał Żyro i Sebastian Milewski, ale nie jest to oczywiście przesądzone.

Patrząc na to, jak szło naszej drużynie w ostatnich starciach z Piastem oraz na to, że ta drużyna w ostatnich meczach zaczęła wychodzić z kryzysu, wiadomo, że łatwo naszym piłkarzom nie będzie. Trzeba wierzyć, że zagramy dobrze i skutecznie, dzięki czemu zdobędziemy komplet oczek.

Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00. Transmisja będzie dostępna w Canal+ Sport.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski 06-12-2020, 15:00