Kilka tygodni temu klub zapowiadał inwestycje w infrastrukturę. Dziś poinformowano oficjalnie o tym, że powstanie park motoryczny na potrzeby zawodników akademii.

Jak czytamy w komunikacie klubu, dzięki powstaniu toru motorycznego młodzi piłkarze będą mogli polepszać swoje umiejętności i rozwijać się w zakresie motoryki oraz mobilności ukierunkowanej na piłkę nożną.

- Na nieużytkowanym jak dotąd terenie powstanie park motoryczny. Mowa o trzech różnych torach przeszkód, z których będą korzystały dzieci oraz młodzież z akademii. Jesteśmy na etapie ogłaszania przetargu. Budowę torów rozpoczniemy latem, tak aby jesienią były one już gotowe – Piotr Dziurman, kierownik Działu Technicznego.

- Tory motoryczne, które powstaną już niebawem, będą przeznaczone dla wszystkich zawodników w różnych grupach wiekowych. Zostaną wybudowane trzy tory - dla dzieci do 10 lat, od 10 do 15 oraz od 15 wzwyż. Każdy tor będzie nieco inny, dzięki czemu nastąpi gradacja trudności. Ścieżka dla najmłodszych zawodników będzie trochę uproszczona, ponieważ większy nacisk kładzie się na elementy koordynacyjne i zwinnościowe, a nie siłowe. Najstarsza grupa będzie natomiast pracować na zdecydowanie bardziej wymagającym torze. Tego typu zajęcia mają charakter biegu z przeszkodami, w którym istotny jest czas - tłumaczy Jacek Piegza, trener przygotowania motorycznego.

źródło: Własne, zaglebie.com