Po pucharowej porażce z Lechią Gdańsk niewiele musimy czekać na możliwość rehabilitacji. Już dziś startuje 18. kolejka ekstraklasy, a w niej zmierzymy się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Co nas jeszcze czeka w tej serii gier?

W piątek rozpoczynamy mecze Korona - Arka. O 18:00 "Arkowcy" będą próbowali przeciwstawić się Koronie, która po długim kryzysie w kilku meczach zaprezentowała się z dobrej strony. My jednak będziemy liczyć na zwycięstwo naszych zgodowiczów!

Drugi piątkowy mecz to pojedynek Górnika Zabrze z Wisłą Kraków. Ciężko nie oprzeć się wrażeniu, że będzie to mecz słabszego z jeszcze słabszym. Obie drużyny są pogrążone w głębokim kryzysie, mają problem ze zdobywaniem bramek i co za tym idzie - punktów. Jeśli ktoś powie, że mecz Korona - Arka jest dla koneserów, to co powiedzieć o spotkaniu Górnik - Wisła? Jak coś, to oglądacie na własną odpowiedzialność...

W sobotę pierwszym meczem będzie ten najważniejszy - czyli Jagiellonia - Zagłębie. O sytuacji obu ekip, oczekiwaniach oraz o pojedynkach w przeszłości szerzej na naszej stronie niebawem.

Drugi sobotni mecz to Lech Poznań - ŁKS. Będzie to mecz zgodowiczów, więc być może kibice obu drużyn przygotują coś ciekawego na tę okoliczność. Sportowo Lech faworytem, mimo, że w tym sezonie gra bardzo nieprzewidywalnie. Na zakończenie piłkarskiej soboty Lechia zagra z Wisłą Płock. Kibice Lechii, którzy byli na meczu z naszym zespołem w Pucharze Polski, mogą mecz z Płockiem zobaczyć za 5 zł - taka ciekawostka.

W niedzielę granie rozpoczniemy od meczu Cracovia - Raków. Obie drużyny jeszcze nie zdążyły się za sobą stęsknić, bo rywalizowały ze sobą w Totolotek Pucharze Polski... w czwartek 5 grudnia. W regulaminowym czasie gry było 0:0, po dogrywce też. W karnych 4:1 wygrała Cracovia.

O 15:00 Pogoń Szczecin zmierzy się na własnym boisku z Piastem Gliwice. Mecz może być ciekawy pod kątem sportowym - kibcowsko niestety tam ciekawego raczej się nie wydarzy.

Na koniec kolejki Śląsk Wrocław zagra u siebie z Legią Warszawa. Dla postronnych sympatyków naszej polskiej kopanej widowisko może być ciekawe - oby nie było jak zawsze, że oczekiwania nie pójdą w parze ze stanem faktycznym.

18. kolejka PKO Ekstraklasy

Piątek, 6 grudnia

• Korona Kielce - Arka Gdynia (18:00, Canal+ Sport)
  • Górnik Zabrze - Wisła Kraków (20:30, Canal+ Sport / Canal+ 4K)