W niedzielę Zagłębie Lubin rozegra pierwszy mecz podczas zgrupowania w Turcji. Rywalem lubinian będzie FC Voluntari – obecnie 3. drużyna ekstraklasy rumuńskiej.

FC Voluntari to stosunkowy młody klub, bo powstał w 2010 roku. Jego siedzibą jest Voluntari, zlokalizowane w okręgu Ilfov miasteczko liczące 33 500 mieszkańców. Przez kilka lat ta drużyna pięła się od IV ligi aż do najwyższej klasy rozgrywkowej w Rumunii, gdzie dotarła po pięciu sezonach. Mimo zaledwie 12 lat na karku, klub ma w dorobku już zdobycie Pucharu Rumunii w sezonie 2016/2017 oraz Superpucharu w roku 2017. Na co dzień rumuński klub gra na Stadionul Anghel Iordănescu, powstałym w 2012 roku obiekcie, który może pomieścić 4 600 kibiców

Obecnie w 1. lidze, która jest odpowiednikiem naszej ekstraklasy, FC Voluntari zajmuje wysoką, 3. pozycję. Zespół z Voluntari w 21 meczach 11 razy wygrał, 4 razy zremisował i 6 razy przegrał. Na koncie ma obecnie 37 punktów, jednak do 2. FCSB ma 10 punktów straty, a do detronizującego ligę CFR Cluj aż… 20.

Najmocniejszy punkty tego zespołu? Naszym zdaniem środek pomocy. Ion Gheorghe, 22-letni środkowy pomocnik będący „ósemką”, po 18 meczach ma na koncie 5 goli i 4 bramki, z kolei jego partner grający na „szóstce”, 28-letni Vadim Rață, w 23 meczach zdobył 6 goli i zaliczył 3 asysty. Co ciekawe ani jeden ani drugi piłkarz nie jest wysoki, bo mają kolejno 173 i 174 cm wzrostu, więc mimo pozycji na boisku, ich bramki nie wynikały ze stałych fragmentów gry.

Jako ciekawostkę można dodać, że w ataku tej drużyny biega 36-letni Adam Nemec. To Słowak, który ma spore doświadczenie z gry na Słowacji, w Niemczech czy Holandii. Dlaczego o nim piszemy? Ano dlatego, że swego czasu był proponowany naszemu klubowi niemal co okno transferowe.

Co słychać zatem w Zagłębiu Lubin? W kadrze na obóz znalazło się wielu młodych zawodników i niewykluczone, że trener Piotr Stokowiec będzie chciał im się dokładnie przyjrzeć. Szczególnie w sparingach z Voluntarii i Qabalą możemy się spodziewać wielu zmian i gry wszystkich zawodników w bardzo małym wymiarze czasu. Sporo uwagi zapewne Jarosław Bako poświęci bramkarzom, by Jasmin Burić i Kacper Bieszczad byli w optymalnej formie na wypadek odejścia z klubu Dominika Hładuna już zimą.

Nie znamy jeszcze dokładnej godziny rozpoczęcia meczu, ale na pewno ją w tym miejscu zaktualizujemy. Klub zamierza na swoim kanale w serwisie Youtube przeprowadzić transmisję na żywo. Jeśli nie będzie problemów technicznych, to na pewno zamieścimy newsa z odtwarzaczem także u nas.

źródło: Własne