Jak poinformował „Przegląd Sportowy”, Patryk Szysz po wygaśnięciu kontraktu z Zagłębiem Lubin przeniesie się do Turcji. Nowym pracodawcą 24-latka będzie Istanbul Basaksehir.

W bieżącym sezonie Szysz jest jedną z najjaśniejszych postaci Zagłębia Lubin. 24-letni prawy napastnik wystąpił w 31 spotkaniach Ekstraklasy, które okrasił jedenastoma golami i pięcioma asystami.

O potencjalnym odejściu Szysza z Lubina mówiło się już od dłuższego czasu. W mediach przewijały się pogłoski o zainteresowaniu innych polskich klubów - Legii Warszawa Pogoni Szczecin czy Cracovii. Ostatecznie po wypełnieniu kontraktu z „Miedziowymi”, Szysz po raz pierwszy spróbuje swoich sił poza Polską.

Nowym klubem gwiazdy Zagłębia będzie turecki Istanbul Basaksehir. Klub rodem z największego miasta Turcji na dwie kolejki przed końcem bieżącego sezonu plasuje się na 4. lokacie w tabeli. Miejsce to gwarantuje udział w eliminacjach UEFA Conference League.

Wobec wspomnianej wygasającej umowy 24-latek trafi nad Bosfor na zasadzie wolnego transferu.

źródło: Własne, „Przegląd Sportowy”