mkszaglebie.pl

Jak poinformował „Przegląd Sportowy”, Patryk Szysz po wygaśnięciu kontraktu z Zagłębiem Lubin przeniesie się do Turcji. Nowym pracodawcą 24-latka będzie Istanbul Basaksehir.

W bieżącym sezonie Szysz jest jedną z najjaśniejszych postaci Zagłębia Lubin. 24-letni prawy napastnik wystąpił w 31 spotkaniach Ekstraklasy, które okrasił jedenastoma golami i pięcioma asystami.

O potencjalnym odejściu Szysza z Lubina mówiło się już od dłuższego czasu. W mediach przewijały się pogłoski o zainteresowaniu innych polskich klubów - Legii Warszawa Pogoni Szczecin czy Cracovii. Ostatecznie po wypełnieniu kontraktu z „Miedziowymi”, Szysz po raz pierwszy spróbuje swoich sił poza Polską.

Nowym klubem gwiazdy Zagłębia będzie turecki Istanbul Basaksehir. Klub rodem z największego miasta Turcji na dwie kolejki przed końcem bieżącego sezonu plasuje się na 4. lokacie w tabeli. Miejsce to gwarantuje udział w eliminacjach UEFA Conference League.

Wobec wspomnianej wygasającej umowy 24-latek trafi nad Bosfor na zasadzie wolnego transferu.

źródło: Własne, „Przegląd Sportowy”

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarzKOMENTARZE (9)11.05.2022 20:36
Tak własnie odbija się nam czkawką granie o nic, który to już wyróżniający się piłkarz odchodzi za frytki :(
processing comment
11.05.2022 16:05
Mógłby być o wiele lepszym piłkarzem, gdyby bardziej dążył do samodoskonalenia. Chodzi mi głównie o braki techniczne, ale to już kwestia ambicji, charakteru i stopnia profesjonalizmu. Poza tym często chimeryczny i nierówny. Dużo meczów grał pod siebie. To tyle z wad. Zalet jest więcej : silny fizycznie, szybki, ma kopyto i to celne, robi wiatr i piłka go szuka. Gdyby nie średnia technika, czyli wszystko do momentu oddania strzału, to dzisiaj szedłby do silniejszego klubu, a tak szybko może zostać skreślony, jeśli kilka razy pod rząd źle przyjmie piłkę. Czego oczywiście nie życzę, przeciwnie wszystkiego dobrego i wielu goli ! Dał nam trochę uciechy i żałuję, że trafił na badziewny okres w Zagłębiu. Wycisnął ile mógł. Zostały dwa mecze, Patryk zostaw serducho i rozerwij jeszcze raz (albo kilka) siatkę, powodzenia ! :)
processing comment
11.05.2022 08:21
Powodzenia. No i żeby 10ego na koncie się zgadzało bo u turasow to różnie bywa.
processing comment
11.05.2022 08:00
Obiektywny44 (Gość)
@Kazik Alan Czerwiński - z mniejszym wpływem na wyniki ale wtedy skład był o niebo lepszy

Powodzenia Patryk! Dzięki za walkę do końca!
processing comment
10.05.2022 20:44
Nalezy sie chlopu niech leci za lepszym chlebem. Powodzenia.
processing comment
10.05.2022 18:21
Przypomnijcie mi piłkarza który odszedł za darmo ale do końca dawał z siebie wszystko i był wiodącą postacią drużyny? Bo dla mnie Szysz właśnie taka postacią jest. Macie jakieś propozycję?
processing comment
10.05.2022 16:39
Życzę powodzenia i oby płacili.
processing comment
10.05.2022 15:31
Znalazlem takie cos:

Co ciekawe jeszcze niedawno obowiązywała reguła, w której transfer aby generować ekwiwalent musiał odbyć się najpóźniej w sezonie, w którym zawodnik kończy 23 lata. Obecnie chodzi o rok kalendarzowy 23. urodzin.

https://transfery.info/ekstra/artykuly/fifa-training-compensation-na-czym-polega-i-jak-wyliczyc-ekwiwalent-za-wyszkolenie/163248
processing comment
10.05.2022 15:15
Ile dostaniemy za wyszkolenie ?
Będzie 150 tys. Euro ?
processing comment