W piątek pierwsze spotkanie w Pucharze Syrenki rozegrała reprezentacja Polski do lat 17. W wygranym 6:0 meczu z Mołdawią wystąpili czterej zawodnicy AP Zagłębie - Oliwier Sławiński, Kacper Terlecki, Kacper Masiak i Michał Matys.

Strzelanie w tym spotkaniu rozpoczął właśnie Oliwier Sławiński, który zamienił rzut karny na bramkę po faulu podyktowanym na... samym sobie. "Sławin" na murawie przebywał do 69. minuty, kiedy to został zmieniony przez gracz Arki Gdynia - Jakuba Staniszewskiego.

Oprócz Sławińskiego od pierwszej minuty na murawie przebywał także Kacper Terlecki (również na murawie do 69. minuty).

Trzeci z "Miedziowych" - Kacper Masiak - na murawie pojawił się dopiero w 69. minucie gry, zmieniając zawodnika Jagiellonii Białystok - Oliwiera Wojciechowskiego.

Najkrótszy występ spośród graczy AP Zagłębie zaliczył bramkarz - Michał Matys, który między słupkami stanął dopiero w 76. minucie gry.

Kolejny mecz nasza młodzieżówka rozegra już 5 września. O godzinie 18:00 w Malborku Polska podejmie rówieśników z Holandii.

3 września, Malbork

Polska 6:0 Moładawia

Bramki: Oliwier Sławiński 45 (k), Dawid Gruszecki 52, 66, 87, 90, Patryk Rychlik 79