Przed nami dopiero 3. kolejka PKO BP Ekstraklasy, ale to nie oznacza, że kartkowe konto piłkarzy jest czyste. Czy ktoś w Rakowie Częstochowa lub Zagłębiu Lubin będzie jednak pauzował z powodu nadmiaru żółtych lub czerwonych kartek?

Jak wspomnieliśmy, konto piłkarzy obu ekip w dorobku kartkowym nie wskazuje zera, ale to jednak zbyt wcześnie na to, by ktoś zgromadził na tyle napomnień, by już w 3. serii gier nie wystąpić.

W Zagłębiu Lubin żaden z zawodników nie ma więcej niż jedną żółtą kartkę, zaś w zespole Rakowa Częstochowa po dwie żółte kartki mają Maciej Wilusz oraz Vladislavs Gutkovskis. W Zagłębiu Lubin jeszcze nikt w pierwszych dwóch kolejkach nie dorobił się czerwonej kartki, jednak w ostatnim meczu Rakowa z boiska musiał przedwcześnie zejść Maciej Wilusz, który w starciu z Legią Warszawa dostał dwie żółte kartki. Oznacza to, że będzie mógł zagrać z Zagłębiem, bo żółte kartki składające się na czerwoną kartkę to pierwsze i drugie napomnienie Wilusza w sezonie.

Raków Częstochowa napomnienia:

• żółte kartki: Maciej Wilusz, Vladislavs Gutkovskis (po 2),  Igor Sapała (1)
  • czerwone kartki: Maciej Wilusz (1)

Zagłębie Lubin napomnienia:

• żółte kartki: Dominik Jończy, Rok Sirk, Jakub Wójcicki, Jakub Żubrowski (po 1)
  • czerwone kartki: brak

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin | Raport kartkowy