W meczu z Wisłą Płock na szczęście żaden z zawodników Zagłębia Lubin nie musi pauzować, ale aż trzech graczy jest zagrożonych absencją w derbach ze Śląskiem Wrocław.

Jeśli chodzi o drużynę "Miedziowych", jak już wspomnieliśmy, żaden z zawodników nie musi przymusowo odpoczywać za żółte kartki w meczu z Wisłą. "Nafciarze" nie mają tego komfortu i w niedzielę nie będą mogli do gry wystawić dwóch zawieszonych za kartki piłkarzy - Grzegorza Kuświka oraz Mateusza Szwocha.

Trener Zagłębia Lubin Martin Ševela musi się jednak obawiać tego, jak skład jego zespołu będzie wyglądał kolejkę później - w derbach ze Śląskiem Wrocław. Wszystko przez to, że o jedną kartkę od zawieszenia są Bartosz Kopacz, Filip Starzyński i Saša Balić. Ich nieobecność w meczu z grającym ostatnio ciekawą piłkę Śląskiem Wrocław może być dla naszej drużyny sporym kłopotem.

Wisła Płock również w swoim składzie ma kilku zawodników, którzy w meczu z Zagłębiem muszą uważać. Są to: Dominik Furman, Jakub Rzeźniczak, Piotr Tomasik oraz Alan Uryga.

Zobaczymy jak zawodnicy obu ekip podejdą do niedzielnego meczu i czy piłkarze posiadający widmo zawieszenia będą w jakiś sposób kalkulować w pojedynkach, by nie wykartkować się na kolejny mecz.

Wisła Płock - Zagłębie Lubin | Raport kartkowy

• Nieobecni: Mateusz Szwoch, Grzegorz Kuświk (obaj Wisła Płock) - 4 żółte kartki
  • O jedną kartkę od zawieszenia Wisła Płock: Dominik Furman, Jakub Rzeźniczak, Piotr Tomasik, Alan Uryga - 3 żółte kartki.
  • O jedną kartkę od zawieszenia Zagłębie Lubin: Filip Starzyński, Bartosz Kopacz - 3 żółte kartki, Saša Balić - 7 żółtych kartek.

źródło: Własne, ekstraklasa.org